۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد ساعت 3:26 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 637288 کد مطلب: 684  
فساد دربار در چهار دیواری كاخ‌های پهلوی

ناگفته‌های فساد اخلاقی فرح پهلوی+عکس

آکام نیوز
آکام نیوز:در ابتدا رژیم سعی می‌كرد فساد دربار را به دلایل فرهنگی مردم مخفی نگه دارد و همین امر موجب شد تا خاندان سلطنت خود را از مردم پنهان و كم‌كم رابطه باریك خود را با مردم قطع كنند و دربار به یك اشرافیت و طبقه‌ای تبدیل شود كه هیچ چیز بین آنان و مردم را پیوند نزند.
۱۳۹۱ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 11:39

آکام نیوز:در ابتدا رژیم سعی می‌كرد فساد دربار را به دلایل فرهنگی مردم مخفی نگه دارد و همین امر موجب شد تا خاندان سلطنت خود را از مردم پنهان و كم‌كم رابطه باریك خود را با مردم قطع كنند و دربار به یك اشرافیت و طبقه‌ای تبدیل شود كه هیچ چیز بین آنان و مردم را پیوند نزند. 

فساد دربار نه‌تنها در چهار دیواری كاخ‌های پهلوی نماند، بلكه در تمام اركان رژیم ریشه زد. نهادهای رژیم هرچه به دربار نزدیك‌تر بودند بیشتر به مظهر فساد تبدیل می‌شدند و كم‌كم از درون می‌پوسیدند و ناگهان فرو می‌ریختند. ممكن است در هر رژیمی فسادی رخ بدهد، اما آنچه منجر به بی‌اعتمادی مردم می‌شود، دو موضوع است: 

۱- برخورد نكردن نظام و نهادهای آن با فساد. 

۲- رخنه كردن فساد در بدنه و در رأس نظام كه در این صورت فساد نهادینه خواهد شد. 

فساد در رژیم شاه به علت مبتلا شدن به هر دو موضوع، جزئی از ماهیت آن شده بود تا جایی كه فساد دربار كم‌كم از پرده برون افتاد و مردم مسلمان ایران را سخت به عكس‌العمل واداشت. 

بخش اعظم تظاهراتی كه از سال ۱۳۵۶ در ایران آغاز شد، متوجه فساد دربار بود. به گفته ژان لوروریه،

روزنامه‌نگار فرانسوی: «اگر در كوچه و خیابان از ایرانیان بپرسید چرا رژیم را مورد انتقاد و سرزنش قرار

می‌دهند و جواب آنها را جمع كنید، فساد و انحطاط اخلاقی رژیم در ردیف اول پاسخ آنها خواهد بود.» (
۱) 

اگر شعارها، دیوار نوشته‌ها و پلاكاردهای مردم ایران در دوره انقلاب تجزیه و تحلیل شود، این ادعا را ثابت می‌كند كه فساد دربار پهلوی یكی از عوامل اعتراض آشتی‌ناپذیر مردم ایران بود. بسیاری از شعارهای مردم، فساد رژیم و مظاهر فساد و عوامل آن را مورد اعتراض قرار می‌دادند. در ادامه این نوشتار و به عنوان نمونه، گذری برمنقولات نزدیكان فرح پهلوی درباره مفاسد اخلاقی او خواهیم داشت: 

فرح پهلوی در یك خانواده بی‌بند و بار تربیت شده بود. پدرش یك استوار ارتش بود كه به علت سرطان درگذشت و او به‌زودی با مادرش راهی تهران شد. دایی فرح، محمدعلی قطبی سرپرستی هر دو را بر عهده گرفت. در این خانواده هیچ‌یك از امور شرعی مراعات نمی‌شد. فرح در تهران در مدرسه ژاندارك تحت نظر راهبه‌های فرانسوی دبستان و دبیرستان را طی كرد. به گفته مادر فرح، فرح با پسردایی‌اش، رضا قطبی «در زیر یك سقف زندگی می‌كردند.» 

محمد‌علی قطبی تصمیم گرفت فرزندش رضا را برای تحصیل به فرانسه بفرستد. فرح كه اینك دختر ۱۸

ساله‌ای شده بود، «اصرار ورزید او را هم همراه با رضا به فرانسه» بفرستند و سرانجام دو جوان با یكدیگر

برای تحصیل به فرانسه رفتند. (
۲) 

فرح در فرانسه با چهار دوست جدید به نام‌های لیلی امیرارجمند، كریم پاشا بهادری، فریدون جوادی و بژورن مایرولد آشنا شد. لیلی امیرارجمند بعدها در كاخ پهلوی به جرگه دربار پیوست و سپس همه‌كاره فرح در كانون پرورش فكری كودكان شد. لیلی امیرارجمند از مبتذل‌ترین زنان و مظهر فساد دربار بود. ملكه مادر در توصیف خانم امیرارجمند می‌گوید: «این خانم نمونه یك زن بی‌بندوبار و آزاد از هر نوع قید و بند بود.‌.‌. گاهی اوقات ۱۰، ۱۵ و ۲۰ زن از كاركنان دربار و ندیمه‌ها و خدمه و دوستانش را لخت لخت مادرزاد می‌كرد و در استخر كاخ بدون هیچ پوششی شنا می‌كردند.» (۳) یك مرتبه آقای صاحب اختیار، سرپرست خدمه‌های كاخ به لیلی اعتراض كرد و گفت: «این كار جلوی كارگران كاخ خوب نیست.» لیلی گفت: «بگذار نگاه كنند، برای سوی چشمشان خوب است.» (۴) 

لیلی امیرارجمند می‌گفت: «اگر آدم‌ها در حضور هم معاشقه، مغازله و زناشویی كنند لذتش دوچندان می‌شود و خودش همیشه مجالس چند نفره راه می‌انداخت و گاهی كه مرد كم می‌آوردند از همین خدمه دربار صدا می‌كردند و می‌بردند به داخل محفل خودشان.» (۵) شوهر لیلی امیرارجمند، حسینعلی امیرارجمند از او بی‌غیرت‌تر بود. «هر وقت مردی [لیلی] زنش را می‌بوسید، او مؤدبانه تشكر می‌كرد.» (۶) 

مادر فرح نیز از فساد این دوست شبانه‌روزی فرح تعجب می‌كند و می‌نویسد: «البته من از بی‌پروایی جنسی لیلی ناراضی بودم، به‌ویژه در مسافرت‌های نوشهر و كیش عادت داشت بدون هیچ پوششی وارد دریا شود و برایش اهمیتی نداشت كه ده‌ها نفر نگهبان و گاردی‌ها دارند او را تماشا می‌كنند.» (۷) 


خوشبختانه خانم امیرارجمند در همان دوران تحصیل در فرانسه «تغییر دین داده و به كاتولیك گرویده بود.» (۸) لیلی امیرارجمند با این همه فساد، شب و روز در كنار فرح بود. هرگاه در تهران بودند، در كاخ بود و هرگاه مسافرت می‌رفتند ملتزم ركاب بود. امیرارجمند چنان به فرح علاقه نشان می‌داد كه «سعی می‌كرد حتی در طرز لباس پوشیدن و آرایش شبیه فرح باشد.»(۹) و فرح نیز سعی می‌كرد در بی‌بندوباری شبیه امیرارجمند باشد. به گفته محافظ شاه «این خانم از دوستان ملكه، فرح دیبا بود و خیلی از كارهای آنها مثل هم بود.

مثلاً در وقاحت و بی‌شرمی كاملاً شبیه هم بودند. از اینكه جلوی مردم لخت قدم بزنند، لذت می‌بردند. البته گاهی فرح در اثر فشار مادرش كمی رعایت می‌كرد.» (۱۰) البته لیلی دیگری نیز به نام «لیلی دفتری» دختر سرتیپ دفتری كه در وقاحت دست كمی از امیرارجمند نداشت، جزو حلقه دوستان فرح بود. این دو نفر نیز «وقتی در نوشهر همراه فرح بودند با وضع قبیحی روی ماسه‌ها می‌خوابیدند و در مقابل سربازان گارد حركات شنیعی می‌كردند. خود فرح هم دست كمی از آنها نداشت و حتی به یك عكاس اجازه داده بودند كه. . .» (۱۱) 

یكی دیگر از دوستان پاریسی فرح «كریم پاشا بهادری» بود. فرح «از اوایل ورود به پاریس با او آشنا شده بود و بیشتر اوقات خود را با هم سپری می‌كردند.» كریم از فرح خواستگاری كرد و با اینكه رضا قطبی پسردایی فرح مخالفت كرد، این خواستگاری موافقت شد و بدون اجازه خانواده «در یك جشن كوچك با حضور دوستان و تنی چند از دانشجویان ایرانی مقیم پاریس رسماً نامزدی خود را اعلام كردند.» (۱۲) 

به محض خواستگاری شاه، فرح نسبت به این نامزد بی‌وفایی كرد و او را در خماری گذاشت، ولی بی‌وفایی فرح طولی نكشید و هنگامی كه ملكه ایران شد، این دوست قدیمی را به كاخ آورد و محفل انس سابق را با سایر دوستان راه‌اندازی كرد. به گفته ملكه مادر «این دختر (فرح) آن‌قدر وقیح بود كه كریم پاشا بهادری را آورده بود كنار دست محمدرضا به عنوان رئیس دفتر ملكه.» 

معروف‌ترین فساد جنسی فرح، كشف رابطه او با فریدون جوادی بود. «فریدون جوادی از قدیمی‌ترین دوستان ایام تحصیل فرح در پاریس و در واقع اولین دوست او در فرانسه بود.» (۱۳) به دنبال فرح، جوادی نیز به دربار راه یافت. جوادی دوست سفر و حضر فرح بود. در مسافرتی كه فرح و دوستانش به خجیر در منطقه جاجرود رفته بودند، فرح با جوادی مشغول معاشقه بود كه یكی از سربازان گارد آنها را دید.

سرباز چون جرئت اعتراض به فرح را نداشت، (۱۴) به فریدون جوادی اعتراض می‌كند. این سرباز از لرهای خرم‌آباد بود و چون متعصب بود، نزد فرمانده‌اش سرهنگ بیگلری رفت و گفت: «ما خیال می‌كردیم كه از یك زن عفیفه نگهبانی می‌كنیم و نمی‌دانستیم كه این‌طور مسائل هم در میان است.» سرانجام سرباز را با تهدید و تحبیب و خریدن یك مغازه مرخص كردند. (۱۵) رابطه فرح و جوادی در یك دربار فاسد، امر غیرمنتظره‌ای جلوه نمی‌كرد و تنها در موقع بروز رقابت‌ها و حسادت‌ها تجلی می‌كرد. فرح نه‌تنها از فاش شدن این ماجرا واهمه‌ای نداشت، بلكه دستور داد تا اتاق یكی از مأموران گارد را در اختیار جوادی قرار دهند تا نزدیك او باشد. (۱۶) ملكه مادر در این باره معتقد است فرح «عمداً و عالماً كاری می‌كرد كه به محمدرضا لطمه بخورد.» ملكه مادر در عكس‌العمل به این ماجرای عشقی می‌نویسد: «خب چه كار می‌توانستم بكنم؟

اگر می‌خواستم به محمدرضا بگویم درست نبود و پسرم ناراحت می‌شد. این بود كه خودم فرح را خواستم كه به او نهیب زدم و زنیكه گدازاده خجالت نمی‌كشی این قبیل كارها را جلوی چشم كاركنان دربار انجام می‌دهی؟» البته ملكه پهلوی درباره غیرت محمدرضا گزافه‌گویی می‌كند. چطور ممكن است شاهی كه خود مظهر فساد است و خواهر و مادرش در پیش چشمش به هرزگی می‌پرداختند از رابطه همسرش ناراحت شود؟ شاید پاسخ فرح به ملكه تأییدی بر استنباط ما باشد. فرح گفت: «درست گفته‌اند، شاه می‌بخشد؛ شیخ علی‌خان نمی‌بخشد! خود محمدرضا مرا آزاد گذاشته، آن وقت به تو حساب پس بدهم؟ من آزاد هستم و اختیار پایین‌تنه‌ام را دارم!»(۱۷) اختیار پایین‌تنه ظاهراً از اعتقادات راسخ فرح بوده است. یك بار دیگر كه فرح به خاطر خوابیدن با فریدون جوادی در یك اتاق، در بیمارستان قاهره مورد اعتراض احمدعلی انصاری قرار گرفت، همین پاسخ را داد كه همه «اختیار پایین‌تنه خودشان را دارند.» (۱۸) 

ماجرای عشقی دیگر فرح با بژورن مایرولد است. فرح یك شب در كافه محله لاتن با وی كه یك دانشجوی نروژی بود، آشنا شد و «این آشنایی یك عشق آتشین بین آنها ایجاد كرد. در ابتدا، كار آنها لاس زدن‌های پاك! بود، ولی دیری نپایید كه این لاس زدن‌ها تبدیل به بوسه‌های بسیار عاشقانه شد.» این رابطه همچنان برقرار بود تا اینكه فرح چند وقت بعد ناپدید شد. پس از آن بژورن از روزنامه‌ها فهمید كه فرح نامزد شاه ایران شده است. فرح هنگام بازگشت به فرانسه او را خواست و موضوع را به اطلاع وی رساند. فرح به وی گفت: «بژورن من همان هستم كه بودم، برای تو ملكه یا علیاحضرت نیستم، فقط و فقط فرح هستم. به من وعده بده كه دوستی ما در قلب ما هر طوری كه شده است، باقی بماند.» (۱۹) 

فرح گاهی اوقات رعایت شأن و جایگاه ملكه را نمی‌كرد و با هر بی‌سر و پایی طرح مراوده می‌ریخت. از جمله با مربی اسكی‌اش كه یك نجار سوئیسی بود، در حال معاشقه دیده شد. (۲۰) 

رفتار جلف فرح در كاخ یك مرتبه شاه را نیز به خشم آورد. او در پاسخ به فرح كه از شاه می‌خواست استراحت بیشتری بكند با لحنی پرخا‌ش‌كنان گفت: «تنها یك راه برای استراحت كردن من وجود دارد و آن هم این است كه از دعوت كردن این بچه خوشگل‌ها كه دور و برتان می‌گردند، دست بردارید. وقتی اینجور آدم‌ها دور و برم را گرفته‌اند چطور انتظار دارید كه استراحت كنم؟»(۲۱) 

درباریان شاه چنان در فساد غوطه‌ور بودند كه گاه دست به اعمالی جنون‌آمیز می‌زدند. در فرهنگ مذهبی مردم ایران، هم‌آغوشی مرد و زن نامحرم یا با هم رقصیدن آنها دیگر حیثیتی برای آن خانواده باقی نمی‌گذاشت. حتی فریده دیبا در مهمانی كاخ سفید از اینكه مردان و زنان یكدیگر را در حضور هم می‌بوسند و خیلی صمیمانه با زنان یكدیگر در حضور هم می‌رقصند، سخت تعجب می‌كرد، ولی هنوز غرق در تعجب بود كه «كندی هم چند دور با فرح رقصید و محمدرضا هم درحالی كه دست‌هایش را دور كمر ژاكلین حلقه كرده بود با او رقصید.» (۲۲) چند سال بعد در آستانه انقلاب، همین موضوع تكرار شد. فرح با كارتر در شب ژانویه (۱۱ دی‌ماه ۱۳۵۶) در كاخ نیاوران رقصید و همین مسئله یكی از شعارهای مردم ایران در تظاهرات روزانه آنها شد. 

پی‌نوشت‌ها: 

(۱) ژان‌لو روریه یا ژان لوروریه و احمد فاروقی، ایران بر ضد شاه، ترجمه مهدی نراقی، تهران، انتشارات امیركبیر، ۱۳۵۸، ص ۱۰۳. 

(۲) خاطرات فریده دیبا، دخترم فرح صص ۲۰ـ۲۹. 

(۳) خاطرات تاج‌الملوك، ص ۴۵۸. 

(۴) همان، ص ۴۵۹. 

(۵) همان، ص ۴۶۵. 

(۶)‌همان، ص ۴۶۰. 

(۷) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۱. 

(۸) همان، ص ۳۱. 

(۹) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۴۷. 

(۱۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۵۴. 

(۱۱) همان، ص ۲۲۰. 

(۱۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۳۲. 

(۱۳) فریده دیبا، پیشین، ص ۴۶۱. 

(۱۴) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۹۷. 

(۱۵) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷. 

(۱۶) علی شهبازی، پیشین، ۲۶۵. 

(۱۷) تاج‌الملوك، پیشین، ص ۴۶۵. 

(۱۸) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷. 

(۱۹) آرشیو مركز اسناد انقلاب اسلامی، پرونده شماره ۶۳۰، ص ۵۷ به نقل از: مجله السیی پری فرانسوی

با استفاده از مصاحبه و نقل قول از بژورن. 

(۲۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۰۶. 

(۲۱) اسدالله علم، پیشین، ص ۶۲۹. 

(۲۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۳. ز... : کاش قدر چیزهایی رو که راحت به دست نیوردیمو بدونیم،افسوس که مثل گاو ده من شیر ده شدیم...
ز... : کاش قدر چیزهایی رو که راحت به دست نیوردیمو بدونیم،افسوس که مثل گاو ده من شیر ده شدیم...
مظاهر : بدون استثنا،تمام ضد انقلاب کردهای اپوزیسیون هستند
فرهاد : ایول دست آکام نیوز درد نکنه
عکاشه : ای ولا عالی بود خوب عامیانه نوشتی
فريبا : واقعا براي شما متاسفم تهمت اماااان از تهمت
اشنا : اصلا این وب رو ندیدم
تارا : مزخرف بود
نادر : نمی تونم باورکنم
رضا : من با فریبا جون هم عقیده هستم ...
سپهبد : دروغ بزرگ
لیلا : تمام این حرفها چه راست باشد وچه دروغ باشد یک مساله شخصی هست ونقل کننده در روز محشر بایدپاسخگو باشد البته اگر اعتقاد به قیامت وبازتاب حرف وسخنش داشته باشد.
هيوا هدايتي : اين عكس هاي غير اسلامي را پخش نكنيد
وفا : هميشه پشت پرده اتفافاتي هست كه مابيخبريم.فسادوتباهي اماباشان اين خاندان عجين شده بود
متولد 58 : باور نميكنم
خدیجه : شما خیلی ساده اید.لابد این زن یه کاره ای بود یه چیزی بود یه آدم پرروبودکه تابه حال موندوهنوزهم هست دم از خاندانش میزنه.وگرنه همه ازبین رفتند دوتا بچه هاش ازغصه خودکشی کردند ولی اون هنوز سرومروگنده دم از حکومتش میزنه اون هم حکومت عقب افتاده ولاشیش.
saeedeh : اخه چقدر آدم باید بیمار جنسی باشه تا چنین مطالبی بنویسه!
مجتبي : چرا باور نكنيم بايد گفت وما هم بدانيم كه اعمالمان يك روزي در همين دنيا بازتاب دارد .
احمد : خاندان فاسد پهلوی _ از کسانی که به زور چادر از سر زن مردم میکشن دور از انتظار نیست
احمد : اونهایی که باور نمیکنن برن به منابعش رجوع کنن نویسنده های این کتب از نزدیکان و مقامات دربار پهلوی بودن
بی وفا : اینجور که نویسنده نوشته ظاهرا خانواده شاه کلا جنده بودن وشاه هم بیخیال بوده که سربازا هم بی نصیب از بدن زنان دربار نبودن.من پیشنهاد میکنم نویسنده از همون اول میگفت جنده خانه پهلوی .که هرعقل سلیمی این مزخرفات رو دریکبار خوندن متوجه میشه زیادی خواسته سوژه خودشو ضایع کنه.بله درکتابها گفته شده که خواهر شاه چند بار ازدواج کرده و معاشقه داشته ولی تا این حد که شخص اول مملکت بدونه زنش جنده هست وحتی زیر پای سربازاش میخوابه وبیخیال باشه و هیچکاری دردفاع از حیثیت غیرتیش نکنه کلا بعیده.لا اقل اینه که زنشو طلاق بده یا خواهر مادر اون فاعل رو دربیاره
یاس : عالی بود. کاش واقعیت های تاریخی بیش از این چاپ میشد تا مردمی که کتاب نمیخرند و نمیخوانند بفهمند که پیشینه این خاندان چه بوده است. لااقل کتاب خاطرات خود محمدرضا شاه را که چاپ شده بخوانید و چشم و گوش بسته اعتراض نکنید.
الی : خدا خیرتون بده ممنون از سایت خوبتون
عباس : دست مدیریت محترم آکام نیوز درد نکنه ممنون
بهنام : کسی که این حرفها رو نوشته واقعا یک انقلابی به تمام معناست اونایی که تایید نمی کنند گوساله هستند
یک وطن دوست مسلمان : اگر یکروزی اینهمه دروغ و تهمت در خصوص رهبران انقلاب اسلامی ایران زده بشه چه حسی پیدا می کنید؟ من در زمان شاه متولد شدم. اینجوری که شما نوشتید که فرح و لیلی ارجمند در جلوی همه لخت می شدند رو ما اون زمان نشنیدیم. پس چطوره که الان می فرمایید خیلی واضح بوده و ایشان جلوی کلی آدم لخت می شده ولی خبرش هیچ کجا نبود؟ لااقل اگر قصد تخریب دشمن را دارید سعی کنید از واقعیات بگید. مسائلی که هم منطق داشته باشه و هم عقل سلیم باور کنه. شاه شرافت بالایی داشت ولی متاسفانه بخاطر وضع مملکت ما و تصرف اون در اواخر جنگ جهانی دوم و حضور کشورهای غربی واقعاً نمی تونست مثل یک حاکم مستقل عمل کنه چون اصلاً استقلالی وجود نداشت. شاه استقلال ایران را نفروخت بلکه زمانی که بر سر کار امد مملکتی را دستش دادند که در خیابانهایش سربازان غربی رژه میرفتند و استقلالش را گرفته ودند و خیلی هم لطف کردند که اجازه دادند ما یک حاکم ایرانی داشته باشیم و مجلسمان دوباره پا بگیرد! ...................... دوست عزیز سلطنت طلب!شما آکام نیوز را متهم کردید که مطلب انتقادی شما را منتشر نمی کنیم اما می بینید که این کار را انجام می دهیم فقط در تعجبیم که وقتی خود فرح پهلوی به اشتباهات و ترسو بودن شاه بزدل و وابسته بودنش به آمریکایی ها اذعان کرد شما دیگر چه می گویید؟!!! لطفا کمی تاریخ را بخوانید ضمنا در زمان شاه می فرمائید چرا آن زمان صحبت از فساد فرح نبود؟! خوب معلوم است و طبیعی!چون مگر آزادی بیان وجود داشت تا کسی جرات این نوع افشاگری ها را داشته باشد؟!!
محمود : زنده باد بهار
ن : خسته نباشید خیلی خوب بود
علی : اینها هم روی سیزده میلیاردی که شاه برد یا هفتا هزار کشته که بعد فهمیدیم 134 تا بودهیادزدیدن جواهرات بانک مرکزی یا سنگ توالت طلای شاه یاامرد بودنش!!!!بد بودن اونا دزد بودن
دانیال : اگه راست می گویید راجع به حکومت فعلی بنویسید و در این مملکت زندگی کنید!!!!!
مجیدبقایی : سلام خواهش میکنم دوستان در گناهی که دیگران کردن رو تکرارنکنید.برید مطالعه کنیداگر درست بود قدردان این روشنگری باشید اگر غلط بود درستان این باشد که شما کار این شخص روتکرارنکنید.کتاب حلال همه مشکلات است.بنده تمام این صحبتها رو عین واقعیت میدانم چون مطالعه گسترده دارم.
هاله : بسه دیگه کی این گروهها می خواند دست از سر مردم بدبخت بردارند؟درود بر جمهوری اسلامی ایران درود بر کردستان ایران
a : درود بر آکام نیوز
a : درود بر جمهوری اسلامی ایران و وزرات اطلاعات
کاکتوس : تاریخ رو همیشه طرف پیروز مینویسه
هستی : جناب وطن دوست مسلمان به مسلمان بودنت شک دارم مسلمان عظت نفس داره. بهتره خوده جناب عالی بری تاریخ رو مرور کنی و بخونی...! اصلا کار به فساد اخلاقی دربار نداشته باش همون کاپیتولاسیون واسه هفت پشتش بسه.. بابا توی ایرانی رو اندازه ی سگ امریکایی حساب نکردن حالا چی میگی؟؟ بیسواد برو کتاب خاطرات خود فرح رو بخون ببین چیا نوشته بعد بیا نظر بده!
سیمین : هم ضد انقلا یه مشت بی شخصیت و بی فرهنگ هستندبا این سبک های صحبتشون
محمد فرزند خاک ایران : من دنبال موسیقی وهنرایرانم وطن درودبرنظام به رهبری آقاسیدعلی خامنه ای
السا : هستي جان با گفته هات موافقم . ممنون از نوشته ها لذت بردم
Emp!r3 : شب دراز است و زمستان بيدار..!
فرهنگ : شاید همه اش درست نباشه اما با مطالعاتی که داشتم متاسفانه بسیار به حقیقت نزدیکه رجوع شود به دخترم فرح نوشته فریده دیبا)قطبی) و ایران داستانی که هرگز گفته نشد از محمد حسنین هیکل
A.G : چه درست باشه ، چه غلط دیگه دست از سر حکومت قبلی که 35 سال پیش کنار رفت بردارید . خواهش میکنم کمی هم در مورد فساد کنونی و دار و دسته مشایی و غیر صحبت کنید . تاریخ رو آدمای غالب مینویسن . مهم نیست که گذشته چه بوده !! چون براندازی شده . مهم اینه که حالا چه هستیم و چه کرده ایم . این همه فساد اقتصادی و اختلاقی در حکومت فعلی وجود داره و شما روی آن رو پوشش گذاشته اید . حالا کمی هم از بخور بخور این حکومت بنویسید . اگه راست میگید . گور بابای شاه و فرح . از وضعیت کنونی بنویسید . البته اگر جرعت دارید .
زهرا : مطاب خوب بودولی به جای گیردادن به اونموقع ایران الان رودریابید که دیگه دست کمی ازاون دربار شاه نداره
فرهاد : نقل انججور مسایل هیچ دردی از ما دوا نخواهد کرد لطفا کمی هم در مورد فساد کنونی کومله علیزاده هم بنویسید
اسفندیار : اگه فرح الان حاکم بود همین طرفداراش داشتن همین جا فحشش میدادن!
سحر : نمیگم دروغه... ولی اون موق فقط فساد بوده و الان نیس؟ ینی الان هیچکس خیانت نمیکنه؟؟؟؟ هیچ جا فساد نداریم؟
بی نام : اخه کومله ای های حرومزاده چرا از کثافت کاری های خودشان نمیگیند.چشم ندارین ببینین مردم انقلاب شون رو دوست دارند؟
پرند : خیالپردازیهای ذهن یک بیمار روانی بهتر از این نمیشه واقعا مسخره بود و حتی یک نویسنده بیسواد اونها رو نوشته بود نه یک آدم باسواد
mohammad : khoda ro shokr ke enghelab shod va een haroom zhde ha raftand
میبدی : از نظرات مشخص هست که کیا بی غیرتند کیا غیرتی + تقاضادارم کمی کتابهای نوشته خود درباریان را بخوانید
بی نام : من همه این حرفها رو قبول دارم.اما فسادی ک در حال حاضر در جامعه هم بیداد میکنه رو حل وفصل کنین به جای این حرفهای دور ریختنی
نیما : در جواب دوست عزیزم a.gبگم که رسا نه های رژیم فعلی به این دلیل به مسائل رژیم قبلی تا حدودی می پردازند چون آنهابا فعالیت کردن در پشت پرده وفریب مردم ایران به روش انتقاد از رژیم فعلی از طریق رسانه هایی که تحت نظر کشورهای استعمارگر هستندخود نمایی میکنند و فکر میکنم دلیل قانع کننده ای برای رو نمایی سرگذشت آنها باشد.
اتتن : كار سلطنتی ها مثل فاحشه هاست فرح ودارو دسته اش پوسيدند امروزو بچسبيد يه كم پرنسيپ داشته باشيد
محمود : امیدوارم اینده کمتر از زمان پهلوی در مورد این دوران مطلب داشته باشه
آرش : همین لاف ها رو زدن و ما باور کردیم که به اینجا رسیدیم که تو گروه کشوری هستیم که همین 100 سال پیش 9 تا کشور از ما جدا کرده و ما هنوز داریم لاف می زنیم به این چرت و پرت ها گوش می دیم.
محمد 15ساله : نمیخوام به کسی توهین بکنم ولی از حرفای مزخرف بدم میاد ببخشید اقا دانیال میشه بگی درمورد چی این مملکت فعلی بنویسه.هرچه بدبختی مردم کشیدن ودارن میکشن به خاطراین عوضیای اشغاله بعضیاهم که از پهلوی طرفداری میکنن اصلا اون موقعه زمان حکومت پهلوی یا بچه بودن یا اصلا نبودن یه کی نیست بگه چراطرفداری الکی میکنین.حالا چون این نویسنده درمورد اینا حرف زده خدای نکرده بیماره گناه کاره ازخدابی خبره اما اگه درمورد چیزهای دیگه بود خیلی انسان درستکاری بود کسی که این کارو کرده دل سوختن نداره که خدا بیاد به خاطرش روز قیامت این نویسنده رو مجازات کنه این حرفای مسغره چیه اخه والا ادم خندش میگیره به این مزخرفات این انسان ها درود برجمهوری اسلامی ورهبرعزیزمان امام خامنه ای
ایرانی : ادمین حتمی این حرفها رو راجب مادرات نوشتی از روی حرص به شهبانو فرح نسبت می دهی. اخه احمق نادان اگر دروغ می گویی حداقل خودتو دلقک نکن. مردک اون موقع جو وفضا ازادی بوده واون موقع با وحشیان دوره 57 فرق داشت دلیل نمی شه کسی با یک شخصی حرف بزنه یا لباس رکابی بپوشه ولبخند بزنه وشوخی کنه و... فاحشه وبدکاره هست الان تو مردک احمق حتمی دختر خاله یا دختر عمو ودختر عمه وهم کلاسی دانشگاه وهم کار و.. دارید مگر شما حرف نمی زنید با وجود اینکه متاهل هم باشی مگه نمی شه شوخی کرد صحبت کرد وحرف زد یا تنیس بازی کرد و.. هر چیزی حریم خوداش رو داره وهمه به یکدیگر نیاز دارن این حرفهای تو مال حزب الهی ها هست کثافت اشغال ادمین اون موقع فرهنگ سازی جامعه ازاد بوده الان هم همین فرهنگ ازاد سالم در خیلی از خانواده های داخل ایران درون نظام وحشی وسرکوب گر تان هست. چطور شیخ واخوندها می توانند با دختر ها وخانمها لاس بزنند وشوخی کنند وحرف بزنند ما که دیدیم خدا لعنت تون کنه تو وپدر مادرات ادمین واربابان حکومت تان که هنوز بعد 34 سال دست از سر کینه ونفرت وبدگویی دولت وحکومت سرنگون شده بر نمی دارید اخه اسلام یعنی دروغ وبدگویی وتهمت وفریب وریا ودزدی وسرکوب وابرو ریختن دیگران وفحشا ویعنی نفرت وکینه داشتن وانتقال به دیگران لعنت بر شما مسلمانهای وحشی من خودام هم مسلمان زاده بودام وحال تاسف می خورام اینطور درون شما وحشی ها بزرگ شدام. لعنت بیشتر بر پدر ومادر ات که این کامنت ام منتشر نکنی پس چرا نمی گی بازیگران داخل همین نظام تان فاحشه وبدکار وجنده هستند هم پشت دوربین وهم جلوی دوربین وچرا به مسئولان نظام تان برای لاس زدن وفحشا وهم صبت بودن با خانم واقا و.. گیر نمی دهید.!!!!!!
سعید : گر پرده درافتد نه تو مانی و نه من.... خدا به همه ما رحم کند فساد عملی بسیار بداست امابدتراز آن القاح فساد عقیدتی است... فهیمان دانستند چه گفتم..
حمید : به نظر من هر چیزی امکان داره نباید تعصبی به قضایا نگاه کرد اینم در نظر داشت که همیشه قدرت فساد اور بوده.فقط یه چیزو از خدا بخواهیم خدایا قبل از اینکه چیزی به کسی بدی اول ظرفیت استفاده اونو بده.یا حق
فرانک : من اولین باره این مطالبومیبینم.بهرحال درجریان کامل بیدینی وبیبندوباری گارد پهلوی بودم.اونها ایران رونابود کردند وفسادوتباهی ودزدز وعقب موندگیوتوی این مملکت تقویت کردند.دولت الان باهمه بدیهاش به علم ودین متوجه هست وماالان خیلی ازلحاظ علمودین پیشرفتای زیای کردیم وسی سال قبل ازلحاظ بی بندوباری وفاحشه کاری اول بودیم
hamzh s : دروغه. چرا تهمت میزنید هرچی بود بانوی اول ایران زمین بود.ببند سایت مسخرتو
یه مووووافق : دمت گرم حمید جووووووووووون حرفت عالی بود پسر.
ع : خجالت بکشید برای پول دراوردن گناهان دیگران رافاش نکنیداز خدا بترسید
احمد : دروغه محضه
shahin : بسیارعالی بود
عاشق ایران : من نمی دونم با این حرفای مزخرف و دروغ به کجا می رسین. هیچکس باور نمی کنه بلوف نزنین.
حقيقت گو!!! : من همه نظرات عزيزانو خوندم،خب طبيعيه بعضى ها مخالف اين حرفا باشن و بعضى ها موافق باشن،نکته اساسى اينه که بايد به تاريخ!چه يه ساعت گذشتمون و چه هزار سال پيش با ديد عبرت نگاه کنيم و يقين داشته باشيم که تک تک ماها تاريخو ميسازيم!پس به گونه اى به وظايفمون عمل کنيم که هم آيندمونو بسازيم و هم طورى باشيم که به خوبى ازمون ياد کنن.....! در کل هر شخصى بدون هيچ تعصبى اگر مطالعات تاريخى داشته باشد متوجه ميشود که در همه حکومت ها مشکل و فساد بوده!منتهى بعضى از حکومت ها موافق فساد و در راستاى حمايت و تبليغ آن حرکت ميکردند و بعضى ديگر مخالف فساد بوده و در جهت اصلاح آن پايه گذارى شده اند!!!
09 : جرت و پرت ننویس
ehsan : ممنون از خبرهاتون
علی دایی شعبانی : هر چی که دباره اون زن کثیف نوشتین درسته درسته!دست شما درد نکنه فقط عشقم سید علی خامنه ای! جان و مالم فدای حضرت آقا والسلام
reza : آقا ما هر جا دید یم این خاندان بزرگوار به همه اهدا نمودند الا خواجه شیرازی. عجباآن کس که نکرده پس نبوده
مهرداد : دوستانی که دنبال عکس می گردند: http://passionofanna.files.wordpress.com/2011/04/img_0528-30.jpg
نسل سوخته : همپهلوی و هم کسانیکه آن زمان بر سر قدت نشسته بودند داشتند عشق و حال میکردند حالا هوادارانشون به جون هم افتاده بودند که چیو ثابت کننند.خوش باشید که شب میگذرد.این نیز بگذرد....
عدبالله : با سلام برخی از فساد های دوران شاه در کتاب "دخترم فرح" از خاطرات فریده دیبا مادر فرح آمده حتما این کتاب باارزش را بخونید. شنیدم آقای هاشمی رفسنجانی گفته است که این کتاب را دو بار خونده است و معتقد است این زن، سیاسی نبوده و خیلی از واقعیت ها را صادقانه بیان کرده است.
تاسفبديمة أسف : گروهکهای تجزیه طلب خواهان کردستان ایرانند
fareba asde : خسته نباشید
شیوا : روابط خصوصی هر کس به خودش ربط دارد ما مسئول روابط دیگران نیستیم و حق قضاوت نداریم.
موسی : خدا شرشونو کم کنه
قوچان : دست شما برای افشاشون درد نکنه
ابابيل : خاک تو سرش فاسد هرزه
رر : زرتینا
چپق : واقعا پهلوی ها خرن گاون!
چپق : مرگ بر شاهنشاه معدوم
مریم : خاک بر سر تو دروغگوی کثیف که این مزخرفات و نوشتی.
چپق : دوست و برادر عزیز من خودم یکی از مخالفان سر سخت رژیم سابق بوده ام و هنوز هم هستم . ننگ و نفرت باد به سلسله پهلوی .ولی برادرم در مطلب شما دوگانه گویی بسیار است به گونه ای بسیار آشکار .همین امر باعث می شود که خواننده حساس شده و در برابر این مطلب شما جبهه بگیرد . یعنی کار شما نتیجه عکس می دهد
نگار : خدا خیرتون بده انشاا...
نگار : خدا خیرتون بده انشاا...
سعید : چرند نگو بی ناموس معلو هست چی مینویسی
ماسانگا : همش دروغه تازه اگرم راست باشه این چیزا که فقط مربوط به اونا نبوده هنوزم هست
آنیتا : دوستانی که فکر می کنن این حرفا درست نیست یا دروغه ، حتما کتاب فردوست رو بخونن ، فردوست نزدیک ترین فردبه محمدرضا از دوران نوجوانی تا فرارش از ایران بوده ، تمام این مطالب حقیقت داره ، چشماتونو باز کنین
007 : دري وري محضه بي خودي با آبروي يك آدم با شرف بازي نكنيد
مهدی : مرگ بر فرح.هر انسان آزادیخواهی به اوج رذالت این خاندان کثیف پی میبرد.متاسفم برای کسانی که روشنفکری رو در ماست مالی ایادی شیطان میدونن
علي : فرح آشغاال و فاحشه بود و هستش
nahid habibi : رژیم شاه عقب افتاده چه کار کرد مرک بر همه شون
من : خیلی چرت بود
آهو : دیگه اون زمان گذشته هرکی رو جدا تو قبر میذارن اعمال خودش بوده تو اون دنیا جواب پس میده
پرسپولیس : خوبه یه سری هم آرشیو کتبخانه ملی بزنید بعضی اسناد هستند که اجازه انتشار ندارند(مثل رفتار حکومت پهلوی با فساد مالی) ولی آدم با خوندنشون میفهمه اینا مسلمون هستن! یا پهلوی به ظاهر فاسد و خائن و ...
0020 : زر زر نکن باو
لي لي : اخه اداماي تو بهشتي بيان اين حرفا رو بگن نه اونايي كه خودشونم پنهاني اين كارند
behrooz : شرم بر فاسدان
٦٧ : آدماى اون دوره رو ولش كنيديه غلطي كردن گناهشون پای خودشون ؛اما مملکت ما باید سرتر از همه باشه
حجت الاسلام ادیب : آکام نیوزعزیز میشه یه کم هم از جنایات اقبال مرادی بنویس
نرگس : خاک بر سر کومله و دمکرات
ایرانه چند قومه : با سلام چقد به رهبران احزاب کردی پول میدن این همه دروغ مینویسند؟؟؟ ارزش نداره مال دنیا. حسادت و حس تبعیض مال ادم های مریض وناقص است.احزاب کردی با وجود چیزی به اسم کورد مشکل دارید.به لطف خدا ازادی و حقوق بشر در کردستان ایران بیان از فهم و شعور کردها داردو جهانیان این را فهمیدند.و کار رژیم های سابق عراق در نابودی کورد به خواب و خیال پیوست. با تشکر
MILAD : تو خوب کاری میکنی از اینا مینویسی.
مرگ بر فرح : درود بر آکام
APPLE : ممنون
اآرش : همشو زر زدی
حسن : امام حسين(ع) ميفرمايند: اگر دين نداريد ؛ لااقل آزاد مرد باشيد
مستانه : .بسه دیگهمرگ بر شاه
علی19 : شاه میخواست چادر رو به زور از سر زنان در بیاره همیشه وقتی رژیم ها مهلتشون تموم میشه خرابکاری هاشون برملا میشه.اون زمان آزادی بیان نبود کسی هم جرات نداشت از دولت انتقاد کن آب از آب تکون نمیخورد فقط یهو غیب میشدن و هیچ اثری ازشون نمیموند.
محمد : یکم خجالت یکم حیا.دهنتو وا کردی هرچی دلت خواسته گفتی.آدم خوب نیس به هر دروغ و یاوه ای متسل بشه تا حرفشو به کرسی بشونه.از خدابترس هر بنده ی خدا هرچه قدر هم بد باشه اما یه حرمتی داره.من نمی دونم اینایی که گفتی واقعا از این منابع اومده یا نه و بد نیس یه نمه فرهنگ داشته باشی.
علی19 : من راجع کتاب دخترم فرح کلی تحقیق کردم. این کتاب اصلا با عقل جور در نمیاد. اولا که مادر فرح انگلیسی بلد نبوده و این کتاب به زبون انگلیسی نوشته شده.این کتاب فقط برای خراب کردن رژیم قبلی نوشته شده. به این سایت مراجعه نمیایید: fa.wikipedia.org/wiki/دخترم_فرح
y : دروغ ولی خوب بود
ali : گذشته دیگه رفته تموم شده مهم اینه که واقعا بشینیم فکر کنیم و ببینیم که واقعا تو این زما حال چیزی از فحشا دزدی و خیانت ولا غیر نصبت به گذشته کم شده
حقیقت : به نظر من هر کسی یه نظری داده ولی مهم اینه که برای بدست آوردن حقیقت باید بدون قضاوت تحقیق کرد و اگر جواب را بدست آوردید بر روی آن حقیقت بایستید همیشه دنبال حقیقت باشید حتی اگر به نفع یا میل شمانباشه
رضاب : حالم به هم خورد.چقدر غلط املایی در این پیام ها هست.
رضا : من متولد 1344 هستم .اونروزها پدر من یک مهاجر روستا به شهر بود. و علاقه شدیدی به حضور در سینما داشت. او توسط سینمای شاهنشاهی به فساد و قهقرا کشیده شده بود .و از آن تربیت و فرهنگ غلط می آموخت.از فیلم های درجه 3 فردین و بیک ایمان وردی و میری مشروب خوری و قهبه بازی و لات بازی احمقانه به سبک تقلیدی از دهاتی های غربی را می آموخت.و روی تربیت من و مادر تازه از دهات آمده ام و خواهرم چه بسیار اثر منفی که نداشت و سرنوشت من و خواهرم و برادرانم که نابود نشد.و تلویزیون که مرا و بسیاری از جوانان را که به استمنا نیانداخت.در حالی که برنامه های تلویزیون ژاپن آن زمان فاخر و پیشرفت اخلاق و تربیت را موجد می شد. و مسئولین بی سواد شاه مثل کرمی به جان فرهنگ و تربیت این جامعه افتاده بودند.فرصتی که می توانست دهاتی های مهاجر و عاشق سینما را به افرادو شهروندانی متمدن و آگاه و پیشرو و متعهد و دلسوز کشور تبدیل کند بد جوری سوخت.خداوند عذاب جهنم آن نادانها و ندید بدیدها را افزون کند.دیگر آنکه شاه روزی 6 میلیون بشکه نفت به قیمت 35 دلار صادر می کرد ولی من یادمه در کلاس روی نیمکتی می نشستیم که 5 نفر دانش آموز داشت و چهل نفر آمار.و ارزوی یک ساندویچ داشتیم.و تا حالا هم فقیر مانده ایم.سلطنت طلب ها و فرد محوران در سبک حکومت به چه چیزی می نازند؟
جبار : شماها چی دیدید بچسبید به همین انقلاب بخدا
کوروش : مریم جون حرفهای شمادرسته مرسی دمت گرم خوب جوابشونودادی
ومنونئوخئ : دستتنون درد نکنه واسه افشاگری هاتون
کتايون : فرح یک بی ناموس و بی اخلاق بود زنده باد آکام نیوز بخاطر افشاگری هایش
......... : زنده باد آکام نیوز و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مرگ بر ضد ولایت فقیه
ح قاف : کتاباشون رو قبلا خوندم ولی ای کاش مطمین بودم مال خودشونه
ک حسیتی : خدا خیرتون بده
saeed : واقعا عالی بود
حالا هرچی : خانم ها و آقایان باسواد.بیسواد.مغرض و دلسوز باید به عنوان یک ایرانی که کوچیک همه ی ایرانی های فهیم هستم عرض کنم که چیزی که معلومه اینه که ما همه به دلیل یک وجه مشترک که اونم علاقه به این موضوعات بوده سر از این سایت درآوردیم پس باید بگم که بیان تاریخ چه درست وچه غلط برای عبرت گرفتنه اونم برای همه چه وزیر چه من و شما پس بر ید از اهل علمش بپرسید تا حداقل بر ای حق گفتن اینقدر احساساتی صحبت کنید
بهرام : حکومت پهلوی فاسدترین حکومت تاریخ بود شاه می خواست مردم رابکشد جلو تظاهرات رابگیرد
علی : مرسی کاربر ایرانی حرفت حق
محمد : ﺧﻰﻟﻰ ﻣﺰﺧﺮﻑ ﺑﻮﺩ ﻣﺜﻠﺎ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺴﺘﻰﻡ ﻓﻘﻄ ﺩﺭﻭﻍ ﻣﻰﻛﻢ
ابوالفضل : سریع برین اصل مطلب چزرا می پیچونین
مریم یگانه : چه فرقی به حال شما میکنه ک اینهمه طرفداریشو میکنید؟ طرفداری ازکسی میکنیدکه یه ملت ازخودشو خانواده ش متنفرن؟آخه فرح بویی از انسانیت داشت؟؟؟؟ واقعاکه
بهارناز : از نوشته های جذابتان بسیار ممنون لطفانظرات منفی رو بنویسید که خودشون ببینند هنوزم حرفاشون و افکارشون طردشده وغیر منطقی است و لاییک هستند
فرشته : ما مسلمونیم بخدا.قبل اینکه از اونا ایراد بگیریم یه نگاه به وضعیت جامعه خودمون کنیم که وضعمون داره روز به روز بد تر میشه البته در گذشته فساد و خیانت زیاد بود آمار دزدی رشوه دروغ بخدا بدتربود اگه این انقلاب نبود اونوقت کارای اون رژیم شاه ملعون معلوم میشد.حساب بانکی هایشان همه تو خارج از کشور معلوم شد کثافت کاریهای رژیم شاه معلومه شد ما حجاب داریم بخدااما حجابمان بدتر از گذشته شده مسئولین فکری بکنن.....
بیتااااا : جاوید ایران
علی : منم بودم فرحو...
باران : به اونایی میگم که میگن گذشته گذشته ماباید از گذشته درس بگیریم ونذاریم اون آشغالها حتی فکر برگشتن رو بکنن زنده باد رهبر به کوری چشم دشمناش
مرجان : شما كه دم از خوبي ميزنيد اينجوري خراب كردن ديگران درست نيست حتي اگر حقيقت داشته باشه فقط ميتونم بگم متاسفم
ساحل : همه ی مطالبی که نوشته شده منبع داره و اغراق و دوگانگی وجود نداره. دستتون درد نکنه بله حق با بارانه باید از گذشته درس بگیریم و نذاریم دوباره گند زده بشه به حیا و انسانیت ممنونم
sasanht : من طرفدار هیچ کدوم نیستم .ولی این متن یک متن بی اساسه از نوشته هاشم معلومه که با غرض نوشته شده.شاه یک مملکت هیچ موقع نمیاد با یک خانواده بی بند و بار ازدواج کنه.بعدشم ما از 35 ساله پپیش تا الان باید ببینیم چه کردیم ؟؟؟خوب شاه بد بود بیرونش کردیم لزومیم نداره ابروی کسیو برد(نا سلامتی مسلمانیم ما با زندگی سیاسی فرح کار داریم نه با زندگی شخصسش)خودت گناه نکردی تا حالا اقای نویسنده؟؟؟مهم الانه که متاسفانه کشور مسیره خوبی نداره و ممکنه اتفاق های بدی بیوفته
به توچه : عکس العمل مردم درباره ی حمله رژیم صدام چیه
فاخر : نمیدونم........خدا بهتر میدونه
سعید : فرح دیبا انسان مهربان ،خوش قلب و خیرخواهی بوده و هست.البته خدا به احوال بندگانش آگاه تر است.
ایرانی : فساد خاندان پهلوی توبحث اخلاقی وجنسی خیلی فجیعترازاین حرفاس من خود این کتابارو خوندم.البته تعجب نداره اون موقع این چیزا تودربارتاحدی طبیعی بوده.حقو بگیم با همه مشکلاتمون بازم خدارو شکراوضاع خیلی ازاون موقع الان بهتره مخصوصا تواین کثافت کاریا.
روفیا : گرچه دروغ نیست ولی اغراق شده من این مطالبو توکتابی نوشته اقای فردوست وکتاب ارنست پرون خوندم بهرحال اطلاع رسانی کردید دستتون درد نکنه
Roujinow : شرم بر شما دروغگویان یاوه گوی اهریمنی باد از شرف و وجدان خودتان بترسید و اینقدر ازاجیف نبافید
حالا هرچی : اگه به روز قیامت اعتقاد دارید حواستون باشه از کی پشتیبانی می کنید که با اون محشور نشید وگرنه که هرچه خواهی کن
امین : مـرگ بر شاه درود بر خامنه ای
بهنرین : بنده همه ی نظرات رو مطالعه کردم.باید بگم که ابتدا همه ی دوستان رو دعوت به صبر و ادب میکنم.چه موافق چه مخالف باید یاد بگیریم تحمل شنیدن صدای مخالف داشته باشیم.و اما چند نکته:اول اینکه این مقاله در مورد موضوعی تاریخیه عزیزانی که نوشتن به مسایل امروز بپرداز شاید در مقاله های دیگه بشه ولی در این مطلب جاش نیست و به معنی بی اهمیت بودن این مسایل در زمان حال هم نیست.دوم در مورد گناه بودن عنوان کردن این مسایل در مورد کسی.اگر در مورد شخص عادی صحبت کنیم بله گناهه اما اینجا بحث در مورد کسیه که رفتار و عملکردش روی سرنوشت یک ملت تاثیر گذار بوده حتی این بحث در فقه هم هست که صحبت در مورد سران یه کشور یا حکومت طوری به صورت گسترده به وسیله ی بقیه هم گفته شده باشه دیگه غیبت و.. محسوب نمیشه.و سوم:از موافقان و مخالفان دعوت میکنم قبل از هر اظهار نظری به منابع مرفی شده رجوع کنیم ودوستان مخالف هم لطفا مثل نویسنده منبع معرفی کنن نه صرفا بیان احساسات بدون منطق.به امید روزی که به جای هیجانات زود گذر عقل منطق بر ما حاکم باشه.
وحیده : چقدر بدبختن اونایی که هنوز تو توهم دوران منحوس پهلوی موندن. این انقلاب آسون به دست مانرسیده مطمئن باشید تا آخر میایستیم و ازش دفاع می کنیم . ما خیلی خوبیها از انقلاب و جمهوری اسلامی عزیزمون دیدیم. اگر شما ندیدید به خاطر اینه که هم احمقید هم بیسواد هم وطن فروش و هم کورو کر وخدا وند هم در قرآن دروصف ذاشخاصی مثل شما فرموده(صمُ بکمُ عمِیُ فهم لایعقلون)و در آیه شریفه ذیگری در سوره ی بقره فرموده(ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوۀّ ولهم عذابِ عظیم)که اگر معنی اون رو بدونید(که نه میدونید نه میخواید بدونید) میفهمید که شامل حال شما بی دینهای ضد انقلاب,اسلام و ولایت فقیه میشه.
مریم : سخت ترین عذاب ها رااز خداوند برایتان طلب میکنم.
کوثر : مطلب خوبی بود ولی لطفا درباره ایران الان مطلب بنویسید
: احتمال درست بودنش هست ولی خوب که چی به ماچهداشتن میکردن الانم میشد میکردیم
شاهین اسلامی : باورش سخته ولی با اینهمه منابع نمیدونم چی باید گفت. به هرحال در هر دوران و حکومتی خوبی وبدیهایی وجود دارد. نه قاجار وطن فروش و هرزه بود نه جمهوری اسلامی معصوم و الهی است نه خاندان پهلوی سیاه و شیطانی بوده اند هر دولتی خطا دارد خیر هم دارد یکی خیرش گرفتن زن از هر قوم برای اتحاد کشوره یکی قیر ریختن تو صحرای عراقه که شن نخوریم . جمهوری اسلامی هم تو حکومت بعدی معلوم میشه خوبه یا بد چرا همدیگه رو نفرین میکنید و به هم توهین میکنید؟ حالا فرح پاک دامن بود و هست یا نه . چه فرقی میکنه وقتی بنزین 700 تومنه و گوشت 30 هزار تومن
محسن : هر چی برده نوش جونش ؛اگه اونانمی بردنداین اختلاس کنندگان تریلیاردی اون پولاراهم اختلاس می کردند.
آزاد : واقعآ واسه نویسنده بی سواد تاسوف می خورم ای کاش انصاف داشتی
محمد : از این متن هر چیزی برداشت میشه به غیر از عبرت گرفتن از تاریخ .اگه اتهامی که میزنی نتونی ثابتش کنی یعنی تهمت زدی چه بسا که این تهمت ها با آبروی خیلیا بازی کرده ، فرح مهندس معمار بود از دانشگاه فرانسه که ساختمان تیاتر شهر از طرح های شگفت انگیزه اونه و خیلی طرح های دیگه ، ای کاش یه کم هم از کارهای خیریه ای که انجام داده و بنیادهایی که در این راستا تاسیس کرده بود مینوشتی تا ببینی که من ، تو و همه اینایی که نظر دادن و البته همه مسولین نظاممون چند درصدش رو تونستیم انجام بدیم ، بعید میدونم جای فرح تو اون دنیا از ما بهتر نباشه
مهسا : شما خوبید همه بد هستن.بسه بابا.
بی نام : متاسفم برای دو طرف . ک.ب
ف : رمان جنسیه جالبیه....!؟؟؟
ابولی : عزیز جون، همه میدانند"تاریخ بدست پیروزان نوشته میشود"دست بالای دست بسیار است
مصطفی : واقعا واسه پهلوی متاسفم بابا
حالا هرچی : با سلام دوباره ابولی جان معلومه که مطالعه تاریخی به اونصورت نداری مورخان بسیاری هم هستند که تا جایی که توانستند غرض ورزی نکردند و در علم تاریخ روشهایی برای یافتن صحت و سقم گفته ها وجود داره که بین خود کارشناسان این رشته است
فرزانه : از شیخای شما ک بدتر نبودن اول خودتونو ببینید بد دیگرانو لاشیا
حالا هرچی : فرزانه خانم بین شیخایی که می گی حد اقل چند تایی به درد دنیا و آخرتمون خوردند تو بگو تو پهلوی ها یک نفر به درد دنیا یا آخرت تو خورده ؟ حداقل حلال زاده بودنمون به لطف شیخاست.
امونت : دروغ است این تاریخ دست کاری شده است
رحيم : چقدر بعضيا بي منطقن خب به جايي که انقدر زود از کوره در بريد، بريد اون کتاباي لامصبو بخونيد خب. چقدر باز آدم بايد بدبخت باشه که طرف اونارو بگيره! ضمنأ بايد به کسايي که ميگن افشاي گناه ديگران نکنيد بگم اينا داشتن ناسلامتي با پولاي من و تو اينجوري عشق و حال ميکردن ها. حالا ميگين هر کار.کرده به ما چه؟!
قیصر : من واقعا برای ادمهای زود باور وصادلح متاسفم
یک مسلمان : ای کسانی که به این راحتی تهمت میزنید،راست یادروغ هرچیزی راخدامیدانه،،ازخشم خدابترسیدکه یک انسان بایدباآبروی کسی بازی نکنه..خداهمه مارابه راه راست هدایت کنه.آمین.
گلی : واقعا براشون متاسفم,اونا اگه قدر اون همه ثروت ودارایی رو میدونستن الان وضع ما این نبود,اینا همه بی کفایتی شاه رو ثابت میکنه,نه اونا درست حکومت کردن نه اینایی که الان هستن!!!!!!!!!!!
مراد : تجربه تنها معلمی است که پیش از درس خواندن ، امتحان میگیرد ، هوشیار باشید که مردم بیدارند،
حسینی : اونای که حقایق رو باور ندارن ویا منکرن این بنده خداکه آدرس داده قبل ازهر مخالفتی بهتره برن آدرسا را ببینن تا حقیقت بیشتری براشون روشن بشه اینکه من زمان شاه کوچلو بودم وندیدم وقبول ندارن ودروغه واینا شاید ماماناتون نزاشته ببینید گفتن زشته ولی چیزی که ندیدی دروغ نیست اره اقاپسر دختر خانم برو بیشتر تحقیق کن تابیشتر بفهمی
فاطمه بارسلونا : چون میدونستم دروغ نوشتید از همون اولش هم نخوندمش . خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
رضا : فرح توده ای بود بعلاوه رفقاش از جمله رضا قطبی در ضمن شایع بود وقتیکه پادشاه یونان به تهران آمده بود رناشون را با هم تاخت زده بودند.....
نرگس : اگه فرح لاشی بود. الان چندساله که بیوه شده لااقل. ازدواج میکرد یا حداقل یه دوست پسرداشت. شماها که اینو نوشتید این کاره اید
یه داداش ایرانی : من کتاب دخترم فرح و پاسخ به تاریخ را خوندم تو و کتاب اولی مادرفرح یه سری چیزا را لو داده و تو دومی شاه از کارهاش حمایت کرده اما عقل سلیم میگه باید مطالعه و تحقیق بسیاری بشه تا اصل ماجرا دربیاداینکه من حرفی بزنم و فکر کنم ای بابا کی میاد بررسی کنه که ایا درست هست یا نه ، صحیح نیست چون اون بالا خدایی هست که همه چیز را ثبت و ضبط میکنه مگه الان مردم تو بدبختی و مشکلات نیستن مگه اول انقلاب نگفتن اب و برق و نفت مجانیه پس چی شد کی حالا دروغ گو شده ؟ راستش با این وضع که پیش میره هیچ چاره ای نیست جز صبرو انتظار فرج اما دلم به حال امام زمان علیه السلام میسوزه که یه عده دیگه خراب کردن و ایشون باید بیاد پاکسازی کنن و درست کنن ای خدا برسون مرهم دل این مردم بیچاره را . الهی امین
کرمی : درود به شهیدان انقلاب اسلامی که به ما عزت بخشیدنداگر نبود جانفشانی انها و امام عزیز و مقام معظم رهبری ما هم سرنوشت عراق و سوریه داستیم بیشتر قدر شناس باشیم
وحید : تاریخ راست و دروغ بودن این مطالب رو نشان داده، خانم ها و آقایون قبل از اینکه نظر شخصی خودشون رو بیان کنند بهتر است مطالعه کنند ، هم کتب غربی و هم کتب نگاشته شده قبل و بعد از انقلاب.
احمد : به نظر من حرف ها این سایت کاملا دروغه محضه، من از کسانی که زمان پهلوی بودند پرسیدند و گفتند : در زمان پهلوی به نسبت الان خیلی فساد کمتر بوده و وضعیت اقتصادی هم خیلی بهتر از الان بود. به طوری که زمان پهلوی مردم کره جنوبی آرزو داشتند در تهران کار کنند و آنرا یک افتخار می دانستند. ولی حالا ما کجا و کره جنوبی کجا!!!!
شهناز١٣٤٤ : يكى نيست داستان خودتونو بنويسه
مریم : خیلی ممنون از اطلاعات واسناد ارایه شده.بهنظر من نیازی به اثبات یه سری حقایق به یه سری ادم خوابزده نیست چون اینها حتی از تاریخ هم نمیخواهند یاد بگیرند و ببینند امثال این ادمها بالاخره به کجا میروند
یک ایرانی بی دین : مطالبی که درباره فرح دیبا یا بانوی ایران زمین نوشته شده کاملا معلومه که طراوشات یک مغز مالیخولیایی و بیمار روانی که تو فقر و عقده بزرگ شده ناشت گرفته و یعقینا دست ایادی رژیم اخوندی هم پشت این ماجرا هست!!!
فرهاد : خدا داند و بس
ایرانی : اونا هرکار میکردن یا نمیکردن حداقلش این بود که ادعایی هم نداشتند من متاسفم برای اینایی که دم از اسلام ناب میزنند و به نام خدا پیغمبر هزاران جنایت میکنند.
روژیار کورد : چه قدر حرف مفت
رضا : منابع معتبر نیستند.
جنتلمن : اصلا وابدا اينا صحت نداره وقتي ميايد يه خبري رو ميگيد مدرك فيلم عكسي چيزي هم بزاريد درضمن برخلاف همه خبرگزاري ها چون مطالبتون خيليهاشون صحت نداره يه ساعت برامون داستان ميگيد شما بريد تو كار داشتان وكتاب بهتره باو البته با اين همه غلط املايي وجملات بي فعلو مفعول اونجام كاربهتون نميدن عجبا اصلا اسم سايتو نميشه گذاشت خبرگزراي چون يه داستان از مجموعه اي از خبرا سرهم ميكنيد اونم بعد گذشت چند هفته از اصل خبر/بعدشم خبرارو كوتاه تر بزاريد آدم بايد 20خط اول رو داستان 70-80سال پيشش رو بخونه تازه خط آخرش ميگي باباآب داد
م.الف : ازاین خاندان پهلوی که بی لیاقت ومفت خور بودند حالم به هم میخورد
عبدا... : بااحترام به نظرات مخالفین وموافقین وتشکر ازنویسنده.عزیزان! اینهاواقعیت هستنداگر به خودتون زحمت بدید وکمی در باره این گروه مطالعه کنید.حتی در نوشته های آنها اعتراف را می بینید
ممم : ووووو
مهدی : خیلی خوب
مهدی : چی بگم.....واقعاازملکه ایران بعیده
زینب : واقعاچه دولتی داشتیم ماتوقدیم.....
قاسم : آیا بهتر نیست هرکی نظرش رو بنویسه وبه هیچکس توهین نکنه
ا : هنوز هم بوی تعفن پهلوی ها از بین نرفته
محمد زینالی : سلام با تشکر فراوان از اطلاعات صحیح تان رهبر ما خامنه ای زنده باد
ahmadsheida : سلام به همه عزیزانی که نوشته هارو تکذیب میکنن. اگر لطف کنن به منابع مراجعه کنند مشکل حل میشه. اگر منابع ذکر شده رو داخلی و نا معتبر میدنن میتونن به منابع خارجی همین کتاب ها مراجعه کنند حتی روزنامه های خارجی در موقع سفر شاه به خارج از کشور مطالبی دارند.
رسول : خداراشکر رژیم فاسد پهلوی رفت و الان دیگر تخم فساد را درایران ملخ خورده و همه سالم و پاکند بهشت گوارای وجودشان
شاهین : هنوز هم دست از تهمت وناروا بر نمی دارید؟ اینها رفته اند مملکت گلستان شده !!!!هیچ کس فساد نمیکند وتعداد مومنین هم زیاد شده !!!!!
شعله : بقول قدیمیامون زمستون میره وروسیاهیش میمونه برای ذغال آنها گذشتندو واینها هم میگذرند اما خوشا به حال کسانی که سربلند وابرومند چه در دارایی وچه در فقر وظیفه خودشونرو فراموش نکردنند ونمی کنند که اندک هستنند این دوستان که اسوه بزرگی هستنند تکرار گذشته چیزیرو عوض نمیکنه ولی میتونه درس عبرتی باشه برای خیلیها
جیگر : هرچی و هرکی که بودند بهتر از این کوره ای های الانند
0231 : مغرضانه بود .
Sadik Abdollahizad : Så länge leve STOR Kurdistan Vill ni besöka mig i Kurdistan, behöver ni inte ha pass Bara knacka på dörren Jag är mycket generös MVH
محمدزاده : برام خیلی عجیبه بعضر نظرها رو میخونم، یعنی شماپاورقی ها رو نمیخونید؟ اینها خاطراتیه که خود درباریهای شاه چاپ کردن و اصل کتابها هم در خارج از کشور چاپ شده. میتونید هم به اصلش مراجعه کنید و هم ترجمه اش. خدا وکیلی فساد دربار پهلوی رو دیگه میشه انکار کرد؟
راد : نمیشه تضمین کرد الانم این خبرا نیست ....
ناصر : برای آنهائی که مدرک میخواهند,خاطرات علم معبار خوبیست برای سنجش لااقل فساد خود شاه,رابطه جنسی بیمارگونه شاه با فواحش خارجی(شاه عاشق زنهای بلوند بود)بدون در نظر گرفتن اینکه ممکنست که این فواحش به بیماریهای مقاربتی مبتلا باشند از پادشاه یک مملکت بعید بود, میگویند او سرطان داشت, اما شباهت بیماری او با علم واینکه فواحشی که علم برای شاه می آورد اول خودش مصرف میکرد, این احتمال را که هر دو آنها از بیماریهای مقاربتی مرده باشند را زیاد میکند
بلبل : هرچه نوشته مزخرفه
سداکبر : اللهواکبر
فذجفذ : خوب
غریبه : ایول عجب زن با حالی بود
علی : با وجود اینهمه منابع و مستندات چطور بعضی ها قبول نمی کنن خداکنه منطقی تر بشن
زرد قناری : باحال بود
نویسا : بود که بود به ما جه.الان میگی چیکار کنیم؟ ها....
کیومرث : مسائل شخصی هرکس فقط به خودش ربط دارد نه به دیگرانی که عادت دارند به درون دیگران سرک بگشند
ابراهیم : الان مهمه گذشته ها گذشت
سلام : خوب بد همیشه هست مگه الان فساد نیست فقط طول میکشه تا فاش بشه ولی خداوند ازهمه اعمال ما آگاهه وما نمیتوانیم قطعا وبه یقیین قضاوت کرده وحکم صادرکنیم
رضا قاین : گرچه معتقدم تاریخ رافاتحان مینویسند امافساد دردربار انکار ناپذیر است
محمدعلی : من بیشتر منابعی رو که بالا ذکر شده رو زمانی که هنوز کامپیوتر تو خونه ها نیومده بود خوندم متن بالا از لحاظ منبع هیچ مشکلی نداره اما عده ای امدن اینجا مسائلی رو مطرح کردن از جمله زندگی شخصی عابروی افراد جواب اون دنیا و مگه الان فساد نیست واز این حرفا من در بیرون از فضای مجازی با این افراد غریبه نیستم خدا نکنه چیزی مطابق میل و باورشون نباشه حاضرن بگند روز شب است و شب روزه و حقیقت رو کتمان کنن چرا من دلیلشو میدونم چون اینا از قماش خودشون بودن که روزی تو این مملکت هر غلطی خواستن کردن بعدشم که ملت انداختنشون بیرون طلبکار هم هستن بابا هیچ جای دنیا کسانی که از بودجه مملکت خرجشان میشو اجازه ندارن چنین غلطهایی بکنن اگه کردن بر ملا شد دادگاهیشون میکنن پدرشونو درمیارن چرا در دوره قبل برخورد نمیشد حکومت فاسد بوده انقلاب جواب اون حکومت فاسد رو داد میگن این دوره هم هست کدام مسئول حکومتی فاسد رو سراغ دارید مستند معرفی کنید از باد هوا به زعم شما همه فاسدن راست میگی مدرک رو کن اونوقت اگه پدرشو در نیاوردن بیاید اینجا زر بزنید تو این حکومت آخوند فاسد اعدام شده
امیر زنجان024 : همه این حرفا که در باره این ماده سگ کثیف گفتی درسته؟از آشنا های خودم از سربازای اون وقت بوده حتی عکس اونجوریشم هست...
امیر : خوب است
محمد رضا : بابا فتوشاپه سادهمن عکس خودم رو همین کار کردم
Montaghed13 : سلام نسبت به مطلب کاری ندارم ولی حرفی دارم با دوستانیکه از بیخ میگن نه همچین چیزی نمیتونه باشه! بابا این مطالب و اتفاقات جنسی که در این مطلب نوشته شده من به شخصه توی خیابون علنا دارم میبینم یارو تو جیبش شیپیش نیست برید ببینید چه دخترا و چه زنهایی رو توی کجا داره میزنه حتی خونه خالی هم نداره یه طوری حرف میزنید آدم فکر میکنه تو این مملکت زندگی نمیکنید یا اصلا از خونه در نمیایید یارو اصغر بیکار نبوده که شاه بوده میفهمی شاه ! یعنی تموم ثروت ایران دستش بوده مشروب خور قهار قمار باز قهار خب چرا همچین کاری ازش بعیده ؟ سفرهای خارجیش کم بوده یا اینقدر اعتبار نداشته که بهترین زنانو همخواب خودش بکنه ؟ من میگم امروز ایران از طریق یه دوس دختر پسری ساده تو ماشینو پشت کاجو هر جا که خلوت باشه دارن سکس میکنن... دوست من از خاطرات فقط یه ترم دانشگاهش حرف میزنه با صد نفر رابطه داشته و توی دستشویی دانشگاه شاهد سکس دخترو پسر بوده ... توی کرج اینقدر سکسهای معروف به ضربدری تبلیغ شده که دو تا زن و شوهر یه شب این پیش زن اون میخوابه یه شب اون پیش زن این اونوقت شما حرف از غیرت شاه میزنید ؟ من کاری به اینکه این مطالب و یا افرادی که اینکارهارو کردند راسته یا دروغ کاری ندارم ولی تو نظرات بعضیاتون دیده میشه که طرف از بیخ و بنیه میگه همچین چیزی اصلا وجود نداره ... توی شهر ما نه اسم شهرمونو میگم نه اسم طرفو ولی بدونید دیدم طرف رفته زن فاحشه گرفته دو تا بچه هم دارن همین الانشم زنه میره با دیگران سکس میکنه و پول میگیره شوهره هم میدونه و تشویق میکنه توی کوچه ما خونه ای هست که علنا خودم شاهد پارتی متأهلی و هفتگی دیدم طرف مادر پسره رو میبره تو اتاق خود پسره هم با یه دختر دیگه میرن توی اتاق دیگه یا پسر دیگه ای که با خواهر و مادرش سکس داره و شاهد تبلیغات اینا توی فیلمهای سکسی هستید .... یا شماها اینارو ندیدید یا کلا خواب تشریف دارید یا اینقدر از چند تا کارهای خوب شاه و یا اووضاع مثلا ارزونی و مشروب خوری اون موقع واسه اتون تعریف کردن که اینقدر روش تعصب پیدا کردید که در موردش نمیخواید اصلا اینو باور کنید حالا کافیه مطلبی شبیه به همینو در مورد فلان مسئول حکومتی یا فلان آخوند منتشر میکردید اونوقت میدید همه لایک میدادنو تف و لعنت به یارو ببخشید اگه تند حرف زدم
سامان : اگه نبوده دليل بياريد نه كه جر و بحث كنيد عكس هاي هست ثابت ميكنه كه كه خاندان پهلوي انحراف اخلاقي داشتن مجله هاي زمان پهلوي هم نوشته شده
محمد : آقا نظر اون بهنام از پهنا تو هلقم نوشته خیلی ممنون نویسنده یه آدم انقلابی بوده هرکی هم مخالفه گوساله س آخر دموکراسی و احترام به عقاید
دكتر رضايي : با سلام - اگر در زمان سابق اين همه فساد و بي اخلاقي بوده كه مسلما وجود داشت درسي براي ما است كه ديگر تكرار نشود /
امیر : منم با محمد رضا موافقم ولی از طرفی امکان داره واقعی باشه
جواد : فرح فاسد بود عکساش هم موجود
محمد : مرگ بر شاه و ایل و تبارش و کسانی که هنوز هم سنگ اون رو به سینه میزنند درود بر خمینی درود بر شهدا ی جمعه سیاه درود بر شهدا ی انقلاب
سیدجابر : ملکه بی بند و باری بود
: اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
: اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
ناشناس : اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
عباس : سلام.دوحالت داره اگرراسته گناهه که ابروی ریخته شده.اگرهم دروغه که تهمت ودروغ باهمه
مسعود : حرف مفت نزن خجالت بکش از خدا بترس الکی به کسی تهمت نزن
سعید : جیییییییگرم جییییییگرم جیگرمممم
محمد محمدی : من متاسفم برای کسانی که بدون شاهد عادل این حرفها را میزنند طبق آیات قرآن درخصوص مفاسد اخلاقی باید دویاچهار شاهد عادل شهادت دهند آنهایی که این گفته ها راتائید میکنند خود جزو دربار بودند وعادل نبودند مثل علم خود شما هم باید درآخرت جوابگو باشین ومسئولین مملکتی هم که دراین خصوص سکوت اختیار کرده اند باید جواب دهند
راستگو : اسلام مشخص نکرده که پشت سر په کسی میتوان غیبت کرد و پشتسرپکسینمیتوان نکرد غیبتدر هر شرایطی حرام است
سام : با درود:خیلی نوشته کودکانه و پوپولستی و یادآور دروغها روزها نخستین انقلاب بود در ضمن باید یادآور شوم خدمت دوست گرامی و بیسوادم که کامنتی که گذاشته در خصوص فردوست ایشان در ایران دستگیر شدند و در زندان آن کتاب کذایی رو زیر فشار نوشتن و شاید بخاطر همین اعدام نشدن که اعدام نشدنشون جای شگفتی داره.
سهراب : واقعا نمیبینید 80درصد پیامها مخالف حرفهای شماست؟خداوکیلی کنسرو اعتماد به نفس هستید
فاطمه : خیلی فرح رو دوست داشتم ولی با این نوشته ها دیگه... همه ی این حرفا درسته مگه نویسنده غرض شخصی داره که از لج بخواد اینا رو بنویسه.شماهام اگه برید کتابای مختلف و سایتای مختلف البته معتبر رو ببنینید حتما صحت این ماجرا رو تایید میکنید
احسان : نه به این شوری بهرحال فرح یا شاه مسلمان بودند و تهمت زدن به مسلمان گناه است.
یک ایرانی : خااااااااااااک بر سر مردمی که نادانسته و نافهمیده و نخوانده به بزرگان و ارزشهای مملکتش ناسزا بگوید و در همایت از ضدارزش مانند گوسفند رفتار کند.
Mohsen : در باره فساد دربار پهلوی و مخصوصا خود اعلی حضرت و فرح و اشرف آنقدر منابع معتبر و موثق حتی از خود درباریان و کسانی که در کاخ شاهنشاهی زندگی میکردند وجود داره ، که فساد اخلاقی وجنسی داشتن سران حکومت پهلوی رو به راحتی نمیشه کتمان کرد. واقعا سگ تو روح حکومتی بره که شاه و ناموسش درگیر هوس بازیهای جنسی افسار گسیخته باشن
زهرا : فرح پهلوی نمونه یک انسان فاسد و کثیف بر روی زمین است خدا شر تمام انسانها ی کثیف و بی بند و بار را از روی زمین بکند
الناز : رحمت خدا بر امام خوبان حضرت آیت الله خمینی .حالم بد شد وقتی مطالب این سایت را خواندم چقدر فساد در رژیم پهلوی زیاد بود و این خانم فرح پهلوی این قدر راحت بی بندو باری میکرده خدا لعنتشان کند که پول مملکت را ورمی داشتند و خرج کثیف کاری و خوشگذران خود میکردند
یک ایرانی : درود بر خامنه ای درود بر تمام شهدا که در راه مبارزه با این مزدوران کثیف و بی بند و بار از جان خود گذشتند
مجتب : چی بگم
حسین : مرگ بر تمام فاسدان و انسانهای از خدا بی خبر.
اشکان : درود بر حضرت آیت الله خامنه ای .مرگ بر شاه معدوم
فرید ه : وقتی به زندان عبرت که برای اولین بار بود رفتم مو به تنم سیخ شد خدا لعنتشان کند این انسانهای آشغال و بی دین را.و خدا رحمت کند شهدا را.
کامی : اولا کتاب چاپ کردن که کاری نداره اونم به اسم بقیه دوما مگه الان فساد از کشور ریشه کن شده ؟ فقط ماییم که بازیچه دست رژیم 4تا نویسنده مثل شما شدیم
ایرانی آگاه : واقعیت نداره
Farzin : گذشته از این که خبر راسته یا دروغ, از اینکه کامنتهارو سانسور نمیکنید, دمتون خیلی گرمه! همینم مردونگی میخواد که همه سایتها ندارند.
عدالت : به نام خدا چرا چيزي را كه نديده ايم قضاوت مي كنيم . قانون اسلام مي گويد تا سه نفر بالغ و عاقل چيزي را از نزديك نديده باشند . نمي توان در باره آن قضاوت نمود و راي صادر كرد . آنوقت چطور مي شود به سخنان يك سرباز دربار كه هزار مسائل سياسي و اقتصادي و نوجواني در آن دخيل است اعتماد كرد دارد . من طرفدار حق و عدالت الهي هستم تنها اين رامي دانم كه فرح خدمت بزرگي در دوران خود به اين ملت نموده است .و آثار ، شواهد و مستندات آنها نيز مشهود ميباشد . به اميد آن روز ي كه عدالت و قهرالهي در تمام جهان اجراأ گردد .
شاهین : گور باباشون به حال ما چه فرقی میکنه اصلا به ما چه زندگی خصوصی مردم میخواد بره به کل دنیا بده میخواد بره عبادت کنه به قول حافظ ؛ عیب زندان نکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگری بر تو نخواهد نوشت
شاهین : به حال ما چه فرقی می کنه اصلا به ما چه به قول حافظ ؛ عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگری بر تو نخواهد نوشت من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
جواد : ببخشيد عذر خواهي ميكنم يه ادم فاحشه هم نمياد جلو مردم خودشو لخت كنه چه برسه ملكه باشه اينا همش چرته
ناشناس : دروغ گو . خدمت هایی که این کرده کدوم رئیس جمهور بعد از انقلابی کرده؟؟؟؟
ناشناس : ببینیدهمونطور که دوستان گفتند یاد اوری مسائل گذشته هیچ دردی را دوا نمیکنه مشکل امروز ما اختلاص اقازاده هاست ودیگر مسایل نه شاهی که مرده فساد فقط بی حجابی نیست فساد چیزهای دیگری هم هست شاه مسلمان نبود دزدی میکرد اینها که مسلمانند چرا به قول حافظ واظان کین جلوه برمحراب و منبر میکنند چون به خلوت میروند ان کار دیگر میکنند
ناشناس : خانم خدیجه شما که میگی سرحال بودن خانم فرح به خاطر بی بندوباریه خوب توهم برو بده تا خیلی سرحال بمونی آشغال
خندیده از کارتون : صنام 123ملیارد رفیق دوست . شهرام جزایری . بانک صادرات و بابک زنجانی . حالا شما به دنبال فرح پهلوی می افکار مردم منحرف این کارتون بماند یمن وووووووووووووووووووووووووووووو
لیلا : کی بشه اخباری از حاکمان الان بخونیم...ما ایم که بازیچه ایم اونا که سره کارن و قدرت دستشونه همهازش استفاده می کنن ماهم به جونه هم افتادیم...
پدرام : متمدنانه ترین فرهنگ آن است که لذت ببریم بی هیچ واهمه از زندگی
دروغ گوی زمان : اگر رزیم کنار برود.........گفته هایی زشت تر هم می زنند...................
محبوب : به جای این خبر هاُ خبری درباره ی سایت کتابناک بنویسید که دو ماهه در لیست کتابهای پیشنهادی برای دانلود کتابی از شاه سابق را گذاشته. اینکه مدیریت سایت این کتاب را پیشنهاد داده یعنی چی ؟
علی بابا : اینها همه سیاست های پشت پرده است قدرت مستی می اورد هر کی نمیخوادباشه چه ادم عام چه ادم خاصص
باران : شک نکنین که فاسد بودن
سعيدم : خاطرات غلامرضا پهلوی را بخوانيد خودش همگفته که چقدر مزخرف بودن
محمود : جای تاسف است که این زن زن اول کشور بوده
محمود : شرم آوره این زن ملکه ایرانم بوده!!
شما : الان همه خوبیم؟؟؟
حمید : سلام! حال همه ما خوب است ملالی نیست جز گم شدن گاه به گاه خیالی دور که مردم به آن شادمانی بی سبب می گویند با این همه عمری اگر باقی بود طوری از کنار زندگی می گذرم که نه زانوی آهوی بی جفت بلرزد و نه این دل ناماندگار بی درمان تا یادم نرفته است،بنویسم حوالی خواب های ما سال پر بارانی بود می دانم همیشه حیاط آنجا پر از هوای تازه ی باز نیامدن است اما تو لااقل ،حتا هر وهله،گاهی، هراز گاهی ببین انعکاس تبسم رویا شبیه شمایل شقایق نیست! راستی خبرت بدهم خواب دیده ام خانه ای خریده ام بی پرده، بی پنجره ،بی در،بی دیوار… هی بخند! بی پرده بگویمت چیزی نمانده است،من چهل ساله خواهم شد فردا را به فال نیک خواهم گرفت دارد همین لحظه یک فوج کبوتر سپید از فراز کوچه ی ما می گذرد باد بوی نام های کسان من می دهد یادت می آید رفته بودی خبر از آرامش آسمان بیاوری!؟ نه ری را جان نامه ام باید کوتاه باشد ساده باشد بی حرفی از ابهام و آینه، از نوبرایت می نویسم حال همه ی ما خوب است اما… تو باور مکن سید علی صالحی http://fa.wikipedia.org/wiki/فرح_پهلوی
فرزند ایران : درود بر خامنه ای
كسرا : دست از سر احزاب بردار آکام نیوزززززززززززززززززز
سید : بعضیا چقد مسخره ان که حاضر نیسن باور کنن فساد درباری ها رو همش توجیه میکنن
وطن پرست : آگاهی لازمی آزادی
سمیه : از 4زن بودن پدرشاه که رضاشاه باشه همچین خانواده ای بعیدنیست رضاشاه حکومت روازاحمدشاه به غارت برد درصورتی که احمدشاه شاه خوبی بود ولی این غارتگرحکومت مملکت روویران کرد لعنت خدابرخودش وپسرش مرگ برشاه
رضا : لعنت بر رژیم کثیف پهلوی و فرح دیبای ازخودبیگانه
فهد : ادم نمیدونه چی بگه/باید به فکر فردای هرچه بهتر مملکتمون باشیم اخه خون بهترین بچهایمان بپای این مملک ریخته
ﺁﻳﺪﻳﻦ : ﺑﺴﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﺑﺲ ﻛﻨﻴﺪ اﻳﻦ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﺑﺎﺯﻳﺎﺭﻭ ﺑﻪ ﺧﺪا ﺑﺴﻪ ﻳﻪ ﻣﺸﺖ ﻣﻨﺤﺮﻑ اﻳﺮاﻥ و ﮔﺮﻓﺘﻦ ﮔﻮﻝ اﻳﻦ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﺑﺎﺯﻳﺎﺑﻲ ﺭﻭ ﻧﺨﻮﺭﻳﺪ. ﻭﺷﻤﺎﻡ ﺩﻳﮕﻪ ﺗﻤﻮﻡ ﻛﻨﻴﺪ اﻳﻦ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﺑﺎﺯﻳﺎ ﺭﻭ اﻩ ﺣﺎﻟﻪ اﺩﻣو ﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﻴﺰﻧﻴﺪ اﺩﻡ ﺗﺎ ﭼه ﺣﺪ ﻣﻨﺤﺮﻑ
جواد رشت : هرگز نمیشه چنین چیزی رو باور کرد،برا ی ادمهای شکست خورده همیشه داستان برا گفتن داریم ولی همش با دروغ ..
منصوره : خوشحالیم که با انقراض سلسله ی شاهنشاهی که آدم های کثیف و هرزه ای بودند فساد از کشورمان پاک شد و به بیابان ها گریخت .
محمد : همه فاسدن فقط اکام نیوز خوبه
الناز : خیلی خوب بود
احمد : دشمن برا دشمن قرآن نميخونه
نگین : دوستان چرا باهم بحث الکی میکنید شمافقط به کاخ سعدآباد شاه نگاه کنید متوجه میشید که این بشر چقدر فاسد بوده که بعد ازاین همه سال وقتی به تنها کاخ سعد آبادش میریم اون همه ظرف و لباس وهزار تا اجناس قیمتی باقی مونده این درحالی که خاندان پهلوی موقع خروجشون ازایران 800تا چمدان طلاوجواهر باخودشان حمل کردند بااین حساب هنوز کلی ازاجناس گران قیمت باقش مانده آنهم تنها دریک کاخش. کاخ سعد آباد 110 هکتاره که متری30میلیون پولشه بافروختن تنها یک هکتارآن میشه 500خانه دربالاشهر تهران خرید اون موقعی که بابا بزرگ من داشت تو زمین های بقیه کاره گری میکرد ونون حلال درمیاورد این آقا باخاندانش نشسته بودن وفقط میخوردن الان اگه سالی 2بار تو مملکتمون اختلاص میشه همه صدامون درمیاد اما اون موقع همون اشرف خواهر شاه روزانه اختلاص میکرد و هیکسیم هیچی نمیگفت شما به همین قیام 15خردادو قیام خونین 17 شهریور نگاه کنید که شاه چه گستاخانه مردم ایرانو به خون کشید فکرنمیکنم که دیگه جای بحثی بمونه که حالا بیایم و به بی بندو باری خانوادش وخودش گیر بدیم درهرصورت فاسد بودن این مرد به همه اثبات شدست فقط یه سری چشمشونو روی همه چیز بستن وروی خاندان پهلوی تعصب کور دارن وحاضر نیستن اطلاعات تاریخیشونو بالا ببرن
علی : وقتی یک پادشاه مملکت بدون جنگ بحرین و دو دستی به ال خلیفه داد ومردم بحرین که از هموطنهای خودمون هستند تاالان بی تدبیری شاه و زنشن زیر یوغ ال خلیفه هستند یک خیانت تاریخی نیست
arsh : لطفا اراجیف نبافید سند رو کنید نه یک مشت مطالب مزخرف در غالب کتاب که هر آدم بیسواد و خودفروشی میتونه بنویسه.
Sima : ممنون از مطالبتون مفید بود
mani : قضاوت کار درستی نیست، خدا از گنه کار میگذرد اما از قضاوت ناعادلانه نمی گذرد.بیایید برای آنان که از این دنیا رفتند طلب مغفرت کنیم و برای بازماندگان طلب آمرزش و عمری با عزت و سربلندی کنیم.همانا خداوند بینا و شنوا است، و روزی میرسد که حقیقت پنهان را به همگان نشان میدهد، چون هیچکس نمیداند چی درست است و چه غلط جز خود پروردگار.فکر کنم منظورم را رسانده باشم.
موسی : خنده‌دار. بود خیلی خندیدم. باز هم خیال پردازی کنید!
نسترن : چرت و پرت
اشی : خجالت بکشید
ایرانی : این اکا م نیوز کدام جاش وخودد فروخته ای است که الان چشممان به دیدار نحسش روشن نشد متاسفم براتون خیلی عققدههای تشرریف دارید کافر همه را به کیش خود بیند
: من با نوشته ها و راست و دروغش کاری ندارم درباره دوران پهلوی هم فکر میکنم نه آنقدر که شما تبلیغ میکنید بد بوده و نه اونقدر که بعضیها سنگشون را به سینه میزنند خوب بوده ؛ کتب خاطرات فریده دیبا را هم وقتی خواندم خیلی متاسف شدم که پولم را برای کتابی که سراپا تحریف بود هدر دادم در آخر هم باید بگویم حاکمان که بی بندو بار باشند شهروندان هم بی بندوبار خواهند بود چیزی که الان در جامعه می بینم انحطاط اخلاقی و فساد و بی بند و باریست که بیشتر از دوران پهلوی هست
معمار : همش خصومت شخصی نون به نرخ روزخوردن
... : صاحب این پست و ساید خیلی خیلی دیگه داری زیاده روی میکنی لعنت خدا بر تو باد که همچین چرت و پرت رو گذاشتی بترس لعنتی بترس فردا باید جواب این فوتوشاپتو بدی
شهروند : حالا اونها شاه بودندباهزارفامیلشان که فسادمیکردند-دراین رژیم اسلامی دروغین،مفسدودیکتاتورکه اکثرحکومتیها،آقازاده ها،مسئولین،نمایندگان،حکام،متویان وبتمام هزارفامیلشان فسادمیکنندإ؟وجالب اینست کسی هم جرات ندارددرمورداین مفسدان کتاب ونظربدهدومنتقدباشد-اونموقع حداقل هرچی میخواستندمیگفتندومینوشتند
مهدی : چرت وپرت بود هر کی نوشته خودش مخ بی بند وباری داشته
من : واقعا هرچی بیاد سرتون حقتونه انقلابیای عقب افتاده من که المانم و کیف دنیا رو میکنم شما هم انقد از .... حمایت کنید تا همه چیتونو غارت کنن بدبختا کسی که این همه مزخرف بهش چسبوندید یه معمار برجسته بود و یه زن خوش فکر که خیلی از پارکا و مکان ها به دستور ایشون شگساخته شده واقعا که مردم ایران قدر نشناس ترین مردمن حالا خوبه که نمیفهمید بیت المالتونو کدوم حرومزاده ای میخوره؟خخخخ در جهل خودتون تا ابد بمانید بای
محمود : کاملا درسته، برای یک عده متاسفم که چند تا پارک و ساختمان و راه آهن و نشان خدمت و معمار بودن می دونن پس اگه این جور باشه الان که خیلی بیشتر از اون موقع ساختیم، جالبه که خود افراد دربار تو خاطراتشان حرف از آزادی مبارک البته منظور هرزه کی هست بعد یک عده میان دروغه چرا این حرفا برای نادر شاه یا کوروش بزرگ نیست؟ چون اونا به جای عیاشی ایران مطرح کردن و دست اجنبی رو قطع کردن کاری که پهلوی عکسش و انجام داد،مردم انقلاب کردن ولی قرار نبوده که هیچ خلاف نباشه،در تمام دنیا فساد هست یک عده راه درست میرم یک عده هم غلط،هیچیک از خودمون نداشتیم، نه اختراعی،نه علمی، نه دینی،نه استقلال و عظتی از چه پهلوی دفاع میکنن، حرفها و خاطرات خودشون رو قبول ندارن پس چیرو قبول داریم فقط ميخوان بگن الان فساد هست، اصلا نميشه خلاف و دزدی و تخلف های دیگر نباشه همه که خوب نميشن یا همه که بد نميشن دست استعمار قطع شده، کشور دست خودمونه و خودمان تصمیم میگیریم،خودمان میسازیم شاید کیفت عالی نداشته باشه ولی از یک جا باید شروع کرد کم کم به بالا میرسیم،آن عده ای که چشم بسته همه چیز را رد میکنند کمی مطالعه کنند اسناد ملت زمان دوری نیست هنوز تعدادی از مورخین آن موقع زنده اند چطور وصیت داریوش و غیره مال چند هزار سال قبل میلاد مسیح رو قبول میکنید و قابش میکنید بعد تاریخ 40 سال قبل و که خود درباری های فاسد و خودفروخته هم در خطرات و کتاب هايشان به آن اشاره دارند را رد میکنید و میگویید دروغه؟!؟! این مطالب بسیار درست و قابل اثبات هست از اشرف تا محمد رضا شاه در زمان کالج و وزرا دربار و غیره مفاسدشان معلوم و نوشته شده،
شهرام : بله مورخ های زنده شماهمان استادان عالیمقام و بااصالت و البته خودفروخته بی غیرت مثل خسرو معتضد هستن دیگه چرا این ملت وقتی رضاشاه رو داشتن تبعید میکردن یکی بیرون نیومد بگه شاه یک کشور بیطف رو کجا دارین میبرید؟ آخه شما چکاره اید؟اما الان دارید میگید ما خیلی میدونیم!!!! اگر میدونید این همه دزدی و اختلاس چیه؟اینهمه بیکاری و گرونی چیه؟ شاه بد بود باشه من هم میگم بد بود اما حداقل برای همین مردم امنیت و ارزونی کالا مهیا یا نه؟مجبور نبودیم با دنیا بد باشیم و دنیا هم ما رو بکنه توی قوطی و ما بگیم شورای امنیت کاغذ پاره صادر میکنه و اینقدر صادر کنه نا اونجاش بسوزه. و حالا همون غربیها داعش رو درست کردن (همونهایی که کاغذ پاره صادر میکنن) توی منطقهو ما هم امنیتمون به شماره افتاده. اینقدر به گذشته بد بگین تا ببینیم دست آخر کی صورتش سیاه تره
المیرا : برا عزیزانی که مگن چرت و پرته میگم این مطالب رو از خاطرات منتشر شده ی خود والاحضرت ها و خدم و حشمشون نوشتن که الان هم موجوده
شيرين : جالب بود😆😆😆
علوی : اینهایی که فساد دربار را باور نمی کنند حق دارند چون توی فیلم ها که درباری ها را محجبه نشون میدن و فیلم های اون ها هم اینقدر ناجوره که نمیشه نشون داد بعد بعضی ها فکر می کنند اینها آدم های خوبی بودن
عشقی : فرح خراب بوده جون شما اگه نبود جون تواینجورقمبلاشانشون ملت نمی دادواقعاشوهرش ازپس این برنمی یومد این اصل حشرپدرسوختهاینطورزنی باس 24 ساعت بندش باشه شاهم که درگیرکاراخودش بوده مطوعن باش میداده تاتامین شه باور کنین
فاطمه : خدا همه چیز را میدونه اون دنیا جواب باید بدید برای این همه دروغ و تهمت
مرتضی عشقی پور : بی ش...هم حدی دارد.این چرندیات فقط از قلم و افکار دشمنان انسانیت و آبرو باختگانی تراوش میکند که رگ و ریشه های....دارند وشاید چپی های عقده ای .
على : سلام : با تشكر از شما واقعأ چرا ما ايرانيها اين فرهنگ غلط را كنار نمى گذاريم نزديك چهل سال از دوران پهلوى گذشته چرا ما هنوز حرف شاه خانواده او را مى زنيم اين چهل سال كافى نيست همش غيبت ميكنيم هر كس جواب اعمال خود را در آن دنيا خودش ميدهد فكر امروز اين كشور باشيم آلمان بعد از جنگ به كجا رسيده ما به كجا نگاه كنيد يك ماشين پرايد دو سه ميليونى بايد ٢٢ ميليون بخريم آشغال ترين ماشين دنيا فكرى براى خودمان و آينده اين كشور بايد كرد واقعأ چرا ما ايرانىها مرده پرست هستيم
....... : تو اگه راس میگی ....خوریاتو با مدرک اثبات کن کسی واسه تر تر کردنای تو تره هم خورد نمیکنه اگه راس میگی با عکس و سند ثابت کن مرتیکه .....دروغگوی....
ایرانی : ..... چرا تهمت میزنی به این خانواده بزرگ.مگه کوری که اینهمه ....رو نمیبین....
کاظم : درقدیم میخوادیم قاجاریان چقدر فسق وفجور داشتند حالا میخوانیم پهلوی چه کرده در اینده چه میخوانیم؟
m : کم مزخرف بگو بی.... ....این .....واسه بچها بگین سرگرم شن .
شایان : بعضی وقتهابه جای جر وبحث فقط به طرف نگاه میکنم وتعجب میکنم که این حجم وسیع بی عقلی ونفهمی چطورتوی کله ی به این کوچکی جاشده
حمیده : کاش ی قلدر بی سواد باز بیادو مملکتو ازین بد بختی نجات بده و تو جهان جز قدرتهای برتر باشیم همانطور که زمان گذشته بودیم وبدون ویزا به اروپا سفر میکردیم
آسمونی : واقعا براتون متاسفم چرا اینقد عقده دارین و باآبروی دیگران بازی میکنن من شخصا برای فرح احترام ویژه ای قائلم ایشون زن بسیار مقاوم و منطقی هستن
ایران : واقعا مثله....دروغ گفتی مردمم دروغ های تو ابله نادانو باور میکنن
نیما : خدا خاندان فاسد وطن فروش خود فروش پهلوی و حامیانشان را لعنت کند و در جهنم با هم محشور کند
علیرضا : داداش ، چی میزنی؟حالت خیلی خرابه.این که توصیفات مادرته.
طاها : واقعا برای شما متاسفم,با این دروغ ها.
مصی : هرچه از رژیم کثیف خاندان پهلوی باید کم گفتید
سجاد شهسوارى : جالبه اون موقه ببين ايران دست جه ادمايى بود زنده باد سيد على خامنه اى
M-m : عالیه خیلی هم معلومه همش درسته در پاسخ به اونایی که میگن دروغه بگم که براتون متاسفم اگه خودتونم میدیدین بازم بهونه میاوردین اره ادم میتونه به هر چیزی بهونه بیاره
علیرضا : بهتره تعصبی برخورد نکنیم درسته در مورد بعضی مسائل پهلوی اغراق شده ولی دیگه فسادشون اظهرمن الشمس بوده دفاع کورکورانه شاید عقده هارو خالی کنه ولی تاریخو پاک نمیکنه
avesta : وقتی مردم هویتشونو با فقر چه زمان شاه و چه الان از دست بدن دیگه هیآ چیزی تو این مملکت معنی نداره
خبات : میشه از طرف من به آقای......بگید چجوری باهاشون تماس بگیرم؟ بگید زرگویز هستم مرسی ایمیلمو براتون گذاشتم بهش بدید ممنون میشم
کامیار : از مطالب و تحلیل های جامع شما واقعا لذت بردم دست یکایک پرسنل شما درد نکنه
رضا : دروغگوهای.....
رضا : کم دروغ بگید
رضا : همش‌دروغه‌....هاست الان‌ایران‌رابه‌.....
محمد جواد : لعنت خدا بر تو ای دروغ گوی کثیف
شهاب : چرا گناهتون رو میشورید؟ خودتون اونجا بودید؟ مثلا الان ایران گل و بلبله، فساد علنی شده تو خیابون، یکم کلاهمون رو بالا بزاریم و به خودمون بیایم
مریم : ای کسانی که ادعای مسلمانی دارید توجه داشته باشیدحضرت علی (ع)از سکوی به سکوی دیگر نشستند که شاهد ماجرایی نباشن که بخوان قضاوت کنن.در ضمن حضرت به مالک اشتر توصیه میکنند ای مالک اگر شب هنگام کسی را مشغول گناه دیدی فردا به همان چشم نگاهش نکن شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی.آهااااااااایییییییییییی بچه مسلمونا حواستون به قضاوت کردناتون باشه.شما خدا نیستید که قضاوت میکنید.
فرزان : چرا آخه اینقدر دروغ وضعتون را ببینید باز هی دروغ راجب آنها بنویسید فساد فحشا دزدی چپاول دروغگویی پاچه خواری مظلومیت مادرها و پدرهای نگران آینده فرزندان اعتیاد افزایش امار طلاق بخاطر خیانتها اینها تازه کوشه ایی کوچک از وخامت اوضاع نابسامان است چشم کور گوش کر خدا ......
حسین : بااین دروغهابجایی نمیرسیداوناادعایی نداشتندشماپرمدعاها مواظب شلوارتون باشید
کیان : لعنت به دروغ سال۵۷، شهبانو جان مردم خرافاتی ایران شایسته اونهمه خوبی و لطف اعلاحضرت نبودند حالا اینقد گرسنگی و بی پلی بکشند تا بمیرند .......
سپیده : چه بی کارید که میشینید واینارو می خونید
مظاهر : فقط علاحضرت حیف که ما اون زمان نبودیم
ولی : آقا یا خانم آکانیوز خیلی خوب خوش رقصی میکنید امید وارم آنچه بدنبالش هستید بدست آورید. فقط یک سوال داشتم، از این همه فساد اخلاقی ومالی ... آنان شمردی که در گذشته بوده وتمام شده چرا از فساد های موجود در جامعه کنونی که حتی آقای .... وس... به آن به کرات اشاره میکنند نمینویسید؟ چون برات سودی نداردیا خودت هم آز آنان(ف) هستی میخواهی بامطرح کردن آنان به کار های خود سر پوش بگذارید؟
رز : منكه باور نميكنم چون از طرز لباس پوشيدنش در ميون مردم طرز برخورد و حرف زدنش و طي اين سالها خارج از كشور و اخرين جايزه بخاطر پاكدامنيش بعد از فوت شوهرش كه گرفت هررررررگز
داریوش : الغیبت اشد من الزنا...بیجاره مادر...
تات : متاسف از اينكه افرادي مثل نويسندكان اين هرزنامه،با توجه موقعيت اجتماعي خانوادكي خود از كودكي با انواع واقسام كمبودهاو محروميت هاي مادي و معنوي روبرو بوده و همينطور احساس حقارت وعقده هاي حاصل از همان كمبودها كه در روح وروانشان سرشته شده،حالا كه با بازي روزكارهريك به فراخور شدت خباثت وخيانت و جنايتي كه كرده اند،هريك در منصبي كمارده شده و مشغول انجام خدمت!! هستند،كه از آن جمله قطعا يكي هم نويسنده محترم متن بالاست. از منظر آناني كه مييفهمند جه ميكويم جوابي براي باصطلاح نويسنده ندارم جز اين بيت معروف : سنك بدكوهر(بي ارزش) اكر كاسه زرين راشكست ارزشش افزون نكشت وقدر زر هم كم نشد ه موقعيتي
سعید : در هر ده ی فجر در شبکه ی خبر یه مستندی رو میزارن به نام روایت خود رییس دفتر فرح که اسمش رو یادم رفت گفت که من که با فرح دیبا مشاور داشتم واز تمام رفتار وگفتار فرح خبر داشتم دانستم که فرح با اسد الله علم نخست وزیر شاه رابطه ی جنسی داشته است من با این سند میگم که آری فرح یک فاحشه به تما م معناست
مصی : خوب بود باید درس عبرت گرفت که ظلم هرگز پایدار نیست
فرزاد : تاریخ را همیشه قوم غالب می نویسد انگونه که خود میخواهد تا زمان مشخص کند که به هنگام مغلوب شدن قوم غالب دیگر در مورد انها چه بنویسد.کاش از نابالغی فکری در می امدیم می دانستیم که با افراد معمولی روبرو بودیم که قدیس نبودند
یه ایرانی : شیخی به زن فاحشه گفتا مستی * هر لحظه به دام دگری دل بستی * گفت شیخا هر آنچه گوئی هستم * اما تو چنان که می نمائی هستی * خجالت هم خوب چیزیست. فرح دیبا بانوی اول ایران بوده و ناموس هر ایرانی وطن پرستی محسوب میشده. دوستان در نوشتن مطالب بد نیست بیاد داشته باشن قیامتی هست و باید حتی جواب نیتهامون رو هم بدیم چه برسه به اراجیفی که در مورد دیگران میگیم. دوستانی که بد و بیراه نوشتن یه لحظه کلاهشون رو قاضی کنند و اگه وجدانی واسشون مونده خجالت بکشند.
سنگ خارا : ...همه ی اونایی که این ...رو باور کردن مخصوصاً "بهنام"
تيگران : اونهايى كه كاسه داغ تر آش شدن و اين افشاگريهارو دروغ ميپندارن برن كمى هم مطالعه كنند و دست از حمايت كوركورانه بردارند همخوابيهاى اين خانوم مثلاً ملكه با جوادى نقل محافله تا جايى كه آجودان شاه در دوران فرار از ايران صداش در مياد كه ما كلرمون محافظت و تأمين كارهاى جاريه ى شاه و ملكه اس نه اينكه لاپوشانى كنيم كى! كِى! و با چه كسى ارتباط جنسى داره و اون مثلاً ملكه خيلى زود اون بنده خدارو از همراهان خودش دور ميكنه و يه عنصر دهن لق اعلام ميكنه دوستان اين رويه به بازمانده پهلوى يعنى ربع پهلوى (رضاپهلوى) سرايت كرده و ايشان هم همان رويه رو ادامه ميدن داستان جدايى از همسرشون رو به خاطر بى بندو باريهاى اين شازده بريد مطالعه كنيد و اون عزيزايى كه زيادى به خاندان پهلوى ارادت دارن كمى از حمايت كوركورانه دست بردارن از رضا شاه تا محمدرضا شاه كلاً پنجاه سال زمان گذشته بوده چطور ممكنه در طول اين پنجاه سال يه آدمى كه آه نداشته با ناله سودا كنه صاحب اين ثروت بينهايت ميشه و الان دم از صداقت و دلسوزى با مردم ايران ميزنه استدعاى كمى تفكر از شما را داريم &
به تو چه : اونها همه فاسدن و مبتذل هستند و کثیف اخلاقی هستند ولی اینها همه خوبن و پسر پیغمبرن . آره؟!!!! جمع کنید بابا بساط دروغگوییتون رو... طبل رسوایی ابنا همه دنیا رو گرفته
شیاسی : وقتی فساد علنی شود و در حضور عام صوررت پذیرد و یا مثل این مورد که در کتابهای نوشته شده از سوی درباریان قید و تایید شده است و خصوصا در مواردی که در سران حکومت که باید نگاهبان پاکی باشند بروز کند جایز الغیبت می شود . صد شکر که آن فت و صد شکر که این آمد امیدوارم که موسسین این انقلاب که خود مردم هستند همیشه ودر تمام اعصار با فساد مبارزه کنند و همیشه به مولا علی ابن ابیطالب تاسی کنند و قدر نظام اسلاممی را بدانند و با فساد مالی و اخلاقی در هر سطحی از نظام مبارزه کنند تا بتوانند این حکومت را به دست صاحب اصلی اش امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف برسانند . این مملکت شیعه است و به نظرم اگر پهلویها این قدر بی حجابی و عیاشی را رواج نمی دادند دوام بیشتری داشتند . خدا همیشه حافظ تشیع هست و امداد غیبی او برای شیعیان و سایر مسلمانان و حتی سایر انسانهای آزاد اندیش و پاک اندیش در راه تحقق آرمانهای والای انسانها هست . روح بخارایی ها و نوابها و مدرس ها شاد باد آفرین باد بر شجاعت بی نظیر شان
خدا راشکر که جمهوری اسلامی ایران در دنیا بی نظیر است : رضا خان بی حجابی را رواج داد و متوجه نبود که زن و دختر مردم فاقد خدم و حشم درباری مثل آنچه برای زن و دختر خودش فراهم بود هستند و به تبعات سویی که برای زنان فریب خورده ایی که دست از عالی ترین دستور دینشون بر می دارند ، نمی اندیشید . حالا اگر این ملت مسلمان نبودند شاید تغییر پوشش زیاد مهم نبود ولی نکته این جاست که مردم این سرزمین مسلمانند و مبارزه علنی با اعتقادات آنها مبارزه با خداست . در سایه انقلاب اسلامی بود که عمده مردم با سواد شدند توانستند بفهند جامعه مدنی یعنی چی دموکراسی یعنی چی ولایت فقیه یعنی چی و امکانات رفاهی در حد غیر قابل قیاسی با دوران پهلوی با وجود جنگ تحمیل شده و ثرروتهای بلوکه شده و تحریمهای غیرمنصفانه برای مردم فراهم شد ، نه در این عصر که در هر عصری انسانهای خیانتکار وجود دارند اما نکته در توانایی شناخت و حذف آنهاست . من که هرشبی که از نظر روحی آزرده هستم سخنان حضرت آیت الله جوادی آملی را از شبکه قران گوش میدهم روح و جانم با این صدای بلیغ و بی تپق و دانش پایه تازه میشه و خدا را شکر می کنم که به فیض انقلاب اسلامی این برنامه منتشر میشه و خدارا شکر می کنم که شیعه هستم و این که به زبان مادری ام و براحتی می توانم از این مطالب ارزشمند که تفسیر قران کریمی است که از سوی خدا بر ما نازل شده هستم . ای هموطنان عزیز مسلمانم خوب است شاکر این همه نعمت که حتما به برکت ورود امام ضا علیه السلام نصیب ما ایرانیان شده است ببالیم و شاکر باشیم و از انسانهایی که از گوشه و کنار دنیا به ایران می آیند تا مفاهیم تشیع را بیاموزند یاد بگیریم که چه سرمایه عظیم دینی و فرهنگی داریم .
سارینا : واقعاخداروشکرکه حکومت پهلوی ازبین رفت
Nikoo : هه ماها چقدر ساده لوح هستیم... توی همه دوران ها حتما فسادهایی بوده و هست اما اینچیزا همشون درست نیستن...به منابع داخلی هم نمیشه اعتماد کرد اگر ماجرایی رو چند منبع تایید کردن تازه ممکنه که درست باشه
emk : شما از کجا ديدين، شما هم داخل جمع استخري ها بودين؟ آيا دليل و مدرک دارين که ماهم باور کنيم؟
------------- : دروووووووووووووووغ!! تهـــــــــــمت !!! خيلي .... هستيد خجالت هم كه در بين شما جايي ندارد.
شمیم2 : سلام.ممنون از نوشتهای نویسنده ماهمه اینارومیندونستیم.ازاینابیشترازاین انتظارنمیره.همشون اشغال بودن وگرنه بااون موقعیت کشورما ماالان هممون ثروتمندبودیم.خاکبرسربی عرضه ی شاه ایران ک جلو خودشونمیتونست بگیره چ برسه ب زن وخاهرش.الان ماباید هممون براخودمون پادشاه بودیم ن اینکه منتظره یارانه ها باشیم ودلمون بلرزه ک قط کنن یا نکنن.
رامون : هر چی مینویسین اول مدرک داشته باشین و مدرکتونو تو دید بزارین بعد و درثانی همیشه یادتون نره که کسی اون بالا هست که اعمالتونو میبینه.ثالثا اگه خانوم فرح اینقده هوس باز بوده تا حالا چرا شوهر نکرده
یک جانباز : در باره هر که بگوید باور می کنم جز فرخ او زنی انسان و ایران دوست بود
فرح : سلام درمورد اینکه توهردولتی زن بارگی وهرزگی هست شکی نیست امانصاف هم چیز خوبیه فرح چطور فاحشه وهرزه بوده که الان در حال حاضر به عنوان بهترین زن از لحاظ پوشش انتخاب میشه ماعادت داریم پشت رفته هابدبگیم.فردااکگه این نظام تغییرکنه چه چیزها وفسادهاوحرفاکه زده نمیشه
مجید : این حکومت.....د هستن
آریا مهر : خدا بیامرزتشون.
مریم : این همه دروغ!!!!!!!!!
یه بنده خدا : وای مگه مردم ایرانم دروغ می گن
سارا : متاسفانه دروغ نیست.این مطالب یه همراه فساد محمد رضا پهلوی در کتاب خاطرات علم نوشته شده.فرح در جواب زن بارگیهای همسرش به او خیانت میکرد.حتی بارها تصمیم به طلاق گرفت.اما مادر شاه وساطت کرد.شاه به قدری دقیح بود که معشوقه ها رو به کاخ میاورد و بهشون مکان برای زندگی میداد. اما.... با تمام اینا کاش روزی از فساد امروز هم با خبر بشیم......
اریا : اسم خودتونو میزارین ..... شما تهمت میزنید اما... نیستین .ببندید این سایت مزخ...
سعید : کتاب ما خوردیم همه رو بردیم رو حتما بخونید به چرند بودن این حرفا پی میبرید
علی : همشون ما.....بودن لعنت بهشون و هفت پشتشون
آنوهه : یه سوال از همه ی اونایی دارم که به کتاب های منبع این مطالب استناد میکنندوستان این کتابها در کجا و با چه نشری به چاپ رسیدن؟! طبیعیه هرکسی که به قدرت برسه هرگز نمیگه کسی که قبل از ما حکومت میکرده خوب بوده و با تمام قوا سعی در بد جلوه دادن رقیب دارد... آگاه باشیم که این کتابها بعد از انقلاب و در ایران ویرایش و چاپ شدن! چه نتیجه ای میگیرید؟
مجتبی : تاریخ را فاتحان می نویسند.
رقیه : اخه هم وطنای من این فساد وبی بندوباری امری طبیعیه تو سلطنت های تمام دنیا اخه اینم بحث کردن داره؟واقعیته باطنیه سلطنته ماهم بودیم بعید نبود لنگه اونامیشدیم خواه.شا قضاوت نکنیدو جوش نخورید
خدادوست : سلام و درود برهمه بر كاربران و مسؤلان اين سايت بزرگواران مشكل ما ايرانيها اينه كه هميشه سياه و سفيد ميبينيم و نه خاكستري اگر شما فرد معصومي ديدي به من و بقيه معرفيش كن
محمد : جوجه رو آخر پاییز میشمارن آقای راوی.ننگ بر دروغ گویان
چ : خوب اینا حرف مفته میزنن خود مردم بهتر میدونن که چه خدماتی به این کشور کرد شما عزیزان یک لحظه فکر کنید اگه خکومت از قاجار به این ... میرىىىىید ایران الان چی داشت ما هممون میدونیم که تمام کارخانه های مادر در ایران بیشتر حط اهن وجاده های هراز فیروز کوه چالوىىىى هموشون از یادگارهای پهلوی بزرگن ولی اینا چه کار کردن به ... ....م خفقان گرىىىنگی بیکاری... چی اوردن لرا کشور همشون تو حرفاشون همش از حفظ نظام میگن یه بار نشنیدیم که بگن کشور ایران ویا مردم ایران فقط نظام..... این چه جور حکومته من نمیدونم ولی اریا مهر بازیهای اىىىىیائی رو اورد تهران این همه ورزشگاه قرار بود المپیک هم بیاره تهران ولی الان چی شدیم ایران شده دشمن همه دنیا
معصومه : من آن زمان همسایه هویدا بودم.اینگونه که تاریخ نوشته شده الان می گوید نبود.یک همسایه خوب بود.خانه ای معمولی در یک روستاکه مانند تمامی خانه های روستایی آن زمان بود.و همیشه در خیابان و کوچه های ما بدون بادیگارد قدم می زد. و روستاییها او را آقای هویدا و همسرش را لیلا خانم صدا می زدنند.
پوريا فتحي : با اين نوع تاريخ سازيهاي خالي از سنديت نميتوان واقعيتهاي .....ن را لاپوشاني كنيم اي كاش به اينهمه موارد بدست آمده زمان شاه با منطق و انصاف بنگريم هيچ نظامي بي نقص نيست آيا منو شما بي عيب و ايراديم رفيق؟ اي كاش ريشه ....از ذهن ما جدا ميشد تا با عقل و منطق و بدون تعصب ميتوانستيم زندگي كنيم
ارشیا : برید بابا
حامد : کمی از فیش حقوقی ، خاوری ، بابک زنجانی ، وضعیت حجاب ، اشراف زادگی آقازاده ها ، از آمار بیکاری جوانان ، از روحانی های فرویدون پرو و احمدی نژادی های مشایی بگویید. تاریخ فقط آینه عبرت ماست
حمود : بابا دست بردارید.بذارید مردم حالشونو بکنن.
مجید حق طلب : عالی بود. شما که به منابع،به خوبی دسترسی دارید.لطفا خوبی های اخلاقی و دساوردهای دولت بعد از انقلاب و فعلی رو هم در این سایت قرار دهید. موفق باشید.
انقلابی : جالب بود. اینهایی که تو این سایت نوشتی و اونایی که پشتش یا دفاع کردن یا حمله خیلی جالبتر بود. اونایی که میگن درسته و به مخالفین این ادعاها فحاشی میکنین از جمله اونی که باباش از دهات اومده شهر و سینما میرفته و خودش هم متولد 44 بوده استمناء میکرده، اونی که به نظرش اون رژیم علم و دین و تخریب کرده بود و این رژیم علم ودینشو رشد داده، اونی که به نظرش تو اون رژیم فحشا بوده و حالا عفت و دیگه بی فرهنگتر از دیگران اونی که فحاشی میکنه، همتون یجورایی درست میگین یجورایی هم غلط. درست از این جهت که اره تو اون رژیم فساد بود. فساد جزء لاینفک بشریت بوده و هست و خواهد بود. خیلی سالها پیش از انقلاب یه کتابی چاپ شده بود بنام شبهای تهران که دال بر فساد بود. اما اینکه تو بیایی چیزی رو که بعد انقلاب به ظاهر از زبان مادر فرح نوشته باشند رو باور کنی در حالیکه از خودش نشنیدی که تأیید یا تکذیب کنه درست نیست. و در واقع مادر فرح اهل کتاب نویسی که سهل اهل کتابخوانی هم نبود. از طرفی این شاه که هیچی، در کجای تاریخ میشه یه حاکمی رو پیدا کرد که بخاطر جنده پروری مبادی فحشا بوده باشه که شاه دومیش بوده باشه. روابط زن و مرد از منظر فرح پهلوی اساسا با دیدگاه مردم مذهب مدار ایران انروز بسیار در تضاد بود. اینکه کدامیک از این دو رویکرد درست یا غلط است موضوع سخن من نیست. انچه هست انگونه روابط ازاد زن و مرد به شکلی که در اروپا هست در نظر انها درست است و اینگونه ایرانیش را متحجرانه و بیمار میدانند. دلایلی هم دارند که در اینباره بهتر است به مراجع مربوطه مراجعه کنیم. از طرفی جامعه ایران انروز انگونه روابط را بی بند باری و منافی مبانی اسلام میدانست. و من از همین مطلب میخواهم استفاده کنم و بگویم پدران و مادران ما انسانهای سالمی بودند و پایبند به اصول خود و جامعه نه انطور که او که پدرش از دهات امده بوده به شهر و در نتیجه ایشان استمناء میکرده است میگه فاسد نبود. اینکه پدر ایشان اساسا چرا به شهر امده و در شهر چه کرده و ایشان چه دیده است که درد لاعلاجی مجبور به استمناء شده است نیاز به تفحص طبیبانه دارد. اما از جنبه انچه شما فحشا میخوانید و انها نماد ترقی و تجدد که بگذریم جادارد ایران را در وقت خروج قاجار با خروج پهلوی مقایسه کنیم و اگر دریافتیم که در این دوره 57 ساله نسبت به دوره بیش از 100 ساله قاجار انصافا و شرافتا پیشرفت چشمگیری در کلیه جوانب مملکتی شده است و در
آزیتا : اونایی ک مخالفن واین مطالب رو دروغ می پندارند حقایق همین هاست برید تاریخ رو درست مطالعه کنید اونوقت متوجه می شید ک دروغ نیست
بهار : سلام بنظر من در هر دوره فساد وجود داشته و داره پس انقد به این بدبختا گیر ندیم تو پادشاه های ایران یدونه کوروش اهل زن بازی نبوده وگرنه داریوش بعد اینکه با دختر کوروش اتوسا ازدواج میکنه نزدیک به 300 معشوقه در حرمسرا داشته
سجاد : من به شخصه بابت این تهمت های تند و زننده از حضور شهبانو فرح پهلوی عذرخواهی میکنم
کورش : انها که باور ندارن. دلیل بیارن با فحش چیزی حل نمیشه فرح رقاصی با مردان نکرده
محمد : ...بر سر اون... که این م... رو باور کنن . ع... ، کارهایی که ... با... ک... رو به بقیه نسبت نده .
میلاد : واقعا برای ادمای بی سوادی که این چیزا رو نوشتن متاسفم که یه سر سوزن شعور و درک و فهم نداشتن
فاطمه : با سلام لطفا نظر من رو چاپ کنید شما که لطف کردی و این مطلب رو جهت آگاهی ما از خانم فرح دیبا چاپ کردی میشه لطفا اون عکسای لخت رو هم یک ساسنسور کنی و بگذاری آخه ما هرچی فیلم و عکس دیدیم این بانو حتی دامنشون از زانو به بالا هم نبوده با مایو هم که تاحالا عکسی ازشون نیومده بیرون ملکه ایران بوده این خانمی که متم میشه به همه چیز یادتون باشه چه کارایی کرده شیرخوارگاه آمنه کانون پرورش فکری بیمارستان بیماریهای جذامی و خداروشکر که ما ایرانیها به جای خدا نشستیم و قضاوت فقط با اونه البته یه عکس جالب دیدم از حضور ایشون در حرم علی ابن موسی الرضا اونقدر حجابش کامل بود که من به عنوان یک ایرانی خجالت کشیدم از اینکه این حرفها نوشته میشه و این خانم نمیتونه از خودش دفاع کنه
یاسمن : ....نخور عقد... اینقدر هم تهمت نزن
ساحل : ...نخور کارایی که خودت با بقیه کردی به بقیه نسبت نده فرح زن پاکی بوده
روزبه : فکر کردی مردم خ... همین طوری حرفتو باورکنن
آروند : be nazare man har kasi to zendegish emkan dare eshtebah kone khoda gofte ke ensan jayeze baraye khata kardan. hich kodomemon nemidonim toye dele farah va shah va fuzie chi migzare ma hich kodomemon hagh nadarim digaran ro takhrib konim chon salahiatesho nadarim be nazare man hameye ma dar yek sath gharar darim va hamamon eshtebah mikonim . ma to ejtema be andaze khodemon va ensan haye bozorg be andaze khodeshon. bazam dorod be sharafeshon ke tonestan kar haye bozorg bokonan man va shoma kojaro gereftim? hichi nistim faghat mitonim harf bezanim dar morede chiz hayi ke aslan etelaei azash nadarim yekam fekr konid
بابک : مرگ بر رژیم نحس پهلوی و طرفدارانش
پیمان : تمام این گفته هاا مستند هستند و اکثرا خاطرات کسانی هستند که با دربار ارتباط داشتند...هیچ تهمتی در کار نیست ..اونها خودشون بد نمیدونستند بعد جالبه یه عده کاسه از اش داغ تر اینجاا نمیگن نهه
علی : به نظر من همش دروغه
خرد : به قول پیشوای بزرگ آدولف هیتلر:تاریخ را فاتحان مینویسند.پس انتظار خوب شنیدن از حکومت قبلی را(در هر برهه ای از زمان)نداشته باشید.التماس تفکر
احمد : کسی که احساس میکنه حیوانه و انسان نیست از اون حیوان فاسد دفاع میکنه چون هم سنخ خودشه ولی اونی که میدونه انسانیت داره حالت تهوع از وجود همچین حیوان کثیفی بهش دست میده. تو رو خدا یکم ایران رو دوست داشته باشید ایران جای هیچ هرزه و فایدی نیست حالا هر کثافتی که میخواد باشه چه فرح ملعون و چه بقیه فایدها
😂😂😂 : همش چرت محصضه
معصومه : سلام کسایی که هیچ اطلاع ومطالعه ای در مورد خاندان پهلوی ندارن فقط دارن فحش میدن برید مطالعه کنیداز منابع خودشون
مهسا : کشکتون رو بسابین ، خال خودتونو تو صورت کسی نچسبونین ، بدبختا اگه بدی نداشتن که بگین افسانه نسازین ، خوبه الان همه دخترا و زنامون از فساد دورن خداروشکر
ناشناس : ...بر سر دروغ... بدب... آخه یه چیز بگو که باور کردنی باشه
میلاد : زنده باد .....
سعيد : .... شيد بابا اين كسيكه اين مزخرفاودروغا رونوشته فقط يه دوروغگو شما مردم اح...همین مملکت حقتونه
. : جمع کن بساطت رو شرو ور بافتی
بنده : اه شاه وخونوادش چقدر بی بندوباربودن متنفرم ازشون
لیدا : از دوستان عزیز خواهش می کنم مراعات ادب و نزاکت را بکنند و توجهه همگی رو به این نکته جلب می کنم که منابع همه کذب محض می باشند چون اگر کمی تحقیق بفرمایند چاپ بعد از انقلاب هستند مادر فرح دیبا این کتاب را ننوشته اند این انتشارات که منتسب به کشور انگلیس می باشد وجود خارجی ندارد و مادر فرح زبان انگلیسی نمی دانسته اند این کتاب جعلی و قابل استناد نیست ادبیات استدلالی بخش های مختلف کتاب با هم متفاوت است، به عبارتی کتاب را چند نویسنده نگاشته اند وطبیعتا با یک قلم نوشته نشده است . با توجه به دوره ای که فرح درآن حضور داشته واطلاعاتی که دراین کتاب آورده شده است، فریده دیبانمی توانسته بدان دسترسی داشته باشد وحتی اطلاعاتی از دوره هایی آورده شده که فریده دیبا در تبریز مشغول خیاطی بوده است. حتی خود فرح خردسال بوده واو هم این اطلاعات را نمی دانسته وجالب تر اینکه ادعا شده که این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده است، در حالی که خانم دیبا بی سواد بوده وبعد خانم نامعلومی به نام دکتر الهه رئیس فیروز این کتاب را ترجمه کرده وبعد از ترجمه این کتاب چاپ شده است .دوستان از منطقتون کمک بگیرید و بدون تحقیق و استدلال چیزی رو نپذیرید
. : 👍👍👍👍.😇😇😇😇
ولي اته ولي خاني : با سلام، مگر اصل، برائت نيست؟ مطابق اصل 36م قانون اساسي. پس چگونه اين ادعاها كه در دادگاه صالح ثابت نشداند را ميتوان باور نمود؟! در ثاني چنانچه ثابت هم شود، مگر بيان آن خود اشاعه ي فحشا نيست؟
ستاره : من عاشق فرح ام و اينو جز دروغ نميبينم
علي : واقعا واستون متاسفم كه همش ميشينين اونا تخريب كنيد بگيد بعد اونا ما چه تغييري كرديم جز اينكه فقيرتر شديم
آریانا : زمان اعلاحضرت کسی جراتت نداشت به ناموس کسی نگاه کنه چیزی که .... پنهانه همین تهمتهایی ست که به خاندان پهلوی میزنند
عباس : باسلام.به نظر من خوب هست تاریخو بدون حب وبغض بیان کنیم،ببینید من به شخصه از خانوادهی پهلوی بدم میاد چون مردمو اذیت کرد،البته شاید کارهای خوبی هم داشتند نباید یک طرفی قضاوت کرد.ولی اینو میدونم تا تشکیل دولت حق فاصله زیادی داریمفساد که فقط فساد جنسی نیست فساد اداری وفساد مالی وربا خیلی بدتر از فساد جنسی هست ماکه ادعای مسلمونیمون میشه ایا فساد بانکی ورشوه و... رو حل کردیم چرا به گفته های رهبر عمل نمیکنیم اگر مردید بچسبید به وامهای میلیاردی واونا رودرست کنید فردای قیامت فردای قیامت به حضرت علی چی دارید بگید میگید ما راه شما را ادامه دادیم یه کمی به فکر اینترنت مان باشیم همش شده پورن ومزخرف باید حالمان رادرست کنیم.حقیقت رادریابیم البته حقیقت تلخ است ولی امیدوارم همیشه هممون دنبال حقیقت باشیم.اینقدر هم پر حرفی نکنیم،فساد که گفتن نداره.هممون میدونیم همیشه هست و خواهد بود البته تا روز قیامت اونجا که انسان،زمین وزمان به اخر خط میرسند.بیایم خودمونو زندگی مونو کشورمونو و کلا حالمونو درست کنیم وبه فکر طرح هایی برای زندگی بهتر باشیم
بهزاد : این حرفا و یادآوری چه غلط و چه درست عین اینه که یک شخص فلج مادرزاد به یک آدم کم بینا بگه چرا کوری.تمام آمارهای جهانی نشون میده کشور عزیز ما هم اکنون در بدترین وضع خودش از هر نظر تکرار میکنم بدترین از هر نظر قرار داره.ای کاش اون شاه کثیف برمیگشت ولی ما شاهد این فلاکت مردم عزیزمون نبودیم.خدایا.....این اوضاع اشک بار رو. اگر مرد هستید نظرم رو نشون بدید.
بابا : نوشته های شما نشان از فرهنگ پایین شما دارد.به همین دلیل دروغگویی شما بسیار تابلو می باشد ضمناً یک سری هم به خودتان بزنید.
فرهاد : فراموش نکنیم تاریخ رو فاتحان اونجوری که دلشون میخواد مینویسند.
ایلین : باسلام شاید توجه کرده باشید بعضی میگویند زنده باد محمد رضا شاه اون هایی که این حرف رو میزنند اطلاع کافی از این رژیم نمیدانند چون اون جوری تربیت شدند ما باید جلوی این طرض تربیت رو بگیریم
مرجان : خیلی ناشیانه نوشتی درضمن این کتاب هایی که نوشتی کاملا از سوی شهبانوتکذیب شدند درضمن من کاری به دولت پهلوی ندارم اما ارزو دارم تمام دخترای ایرانی همانند شهبانو باشند
بهنام : اون بنده خدایی ک گفته تهمت نزنید..میخوام بهش بگم شما... زده بالا ازادی میخوای..
علیرضا : مرجان اخه این چه ارزویی میکنی... یعنی همه جن....بشن...برای خودت دعاکن
الهام : نابود شاه
ایران دوست : واقعا متاسفم برای اونایی که الکی تهمت میزنن
رضا : این نیز بگذرد و یه رروز درر مورد ما همچین چیزهای می نویسن نه من بلکه همه ما از بالا تا پایین
کیانوش : نابود شاه
هوشنگ : مرگ بر همه فاسدهای دنیا بالاخص خاندان لجن پهلوی یه عده فکر میکنن هرچی جمهوری اسلامی میگه دروغه وهرچی خارجیا میگن راسته اینا واقعا یا مریضن یا خودشونم فاسدن یا اینقد خودشون دروغ گفتن که همه رو دروغگو میپندارند که لعنت خداوند برفاسدین ودروغگویان وتهمت زنندگان برین خودتونو اصلاح کنین مفسدها کثافتا آشغالا لاشه ها احمقها
نیما : شمایی که طرفدار این ....هستین و چشمتونو به روی واقعیت بستین(... و .. ... و... ها حالا بماند)بهتون پیشنهاد میکنم .... که منوتو هم پخش کرده برید نگا کنید ببینید واقعا پشت پرده چه اتفاقاتی میفتاده و اینا از اول با شستشوی مغزی امثال شما دنبال چی بودن و از کجا به کجا رسیدیم البته اگر منطق داشته باشید که میدونم ندارین همتون خودتونو زدین به خوااااااااااااب
اکبر : همه چیزای که نوشتی گیرم درست باشه ، من از شما می پرسم شما ملکه ایران ، ب اختیار خودتون بدون حضور نیروهای امنیتی ، می تونی قدم از قدم بردارید یا به لیوان اب بخورید ، شعور مردم رو به مسخره نگیرید
حسین : من که با چشم خودندیدم حرفها سند رسمی نیست نه تایید می کنم نه تکذیب
43حخح4 : ...نزنینید ...هم ن...
majid : بله قربان گویان و مسئولان فروش نفت ایران به آمریکا
رازک : گذشته گذشته حال وبچسپ
سارا : مارو خنگ و بيسواد فرض كردي كه همچين دروغ هايي ميبافي؟
رضا : این حرفا یعنی چی اخه. این قدر دروغ نگین
ترگل : بهنام جان اون کسی که میگی....زده بالا...خ... لابد عق...ی نیست مثل شما ب...
محمد : سلام مواظب باشید که با انکار کردن فساد و دزدی و جنایت و.... بسیاری از مشکلاتی که در حکومت شاهنشاهی وجود داشته و باعث خروش پدران و اجداد ما ایرانی ها در زمان انقلاب شده در واقع به اجداد خودمون و میزان فهم و درک اونها اهانت نکنیم قطعا تمام این چیزها و شاید خیلی بدتر هم بوده که باعث خروش آبا و اجدادمون شده گرچه باید با فساد و دزدی و... در هر زمانی مبارزه کرد
سید : آقایان وخانمهای متمدن چرا فحش و ناسزا
شاهین : والا حق باشماست اقاسید اینا حتماا حتما کمبود دارن مثلا این پسرا که فحش به شهبانو میدن شما پسرا که کمبود ندارین ملکه ایران بشین لابد فرح زیبا بوده چشم ندارین ببینش
آرش : محال است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است ! با سپاس از اکام نیوز بعضیها ، حد اقل بخودتون ی کم زحمت بدین و به ریفرنسها و کتابها و منابع ذکر شده در پی نوشتها مراجعه کنیدتا بفهمید این خاندان پلید پهلوی ، چه کار ها و خیانت ها کردند و ادای روشنفکران و متدینین رو در نیارید . متاسفانه منابع و تغذیه فکری بعضی از شما شبکه های بهائی من و تو و بی بی سی است و اگر فرح دیبا هم شخصا و زنده حاضر بشه و به فساد و جنایاتشون اعتراف کنه ، باز هم عده ای از شما میگید که دروغه ! ‌
مرسده : با سلام رومن کاتولیک ها به فساد مشهورند مردان به همجنس بازی وتجاوز و راهبه به زنا باتشکر دوستدار شما مرسده
حقیقت عریان : واقعا شرم آوره .سرتون بکنید توی .... دنیا رو .....شما که رقم ... کهکشانی شده ...ایرانی رو که همین... و ... میدونست چهارسوی دنیا حراج میکنن.. ایران که رکوردار هستید محیط زیست.خودتون همراه کردید ...دادی تاراج کردید دیگه چه ...میکنید بخاطر خدا .... پس ۸۰میلیون جمعیت ایران الان.... رو می پرستند ب امید روزی که .. ...شن جنازه ... میهن ... رو ب ایران بیاریم تا روح... و ... بازم ما رو به کرامت و شکوهی که ازش... دور مانده ایم عودت بده آمین
محمد : دوستان همونطور که قبلا گفتم وجود فساد در دستگاه های حکومت ها مخصوصا حکومت پهلوی وجود داشته و داره من با احترام به همه دوستان به بعضی منابع رجوع کردم و از زبان نزدیکان دربار به فساد موجود اشاره شده پس بدانیم اجداد فهمیده ای داشتیم پس با لجبازی انکار نکنیم فقط به این دلیل که الان هم فساد هست فساد گذشته را نبینیم و انکار نکنیم
IRI : باسلام قابل توجه افرادی که سریع جبهه منفی گرفتن و میگن این موضوعات رو قبول نداریم:«این سایت تمامی خاطرات را شماره گذاری کرده و در پایان می تونید از متن کامل منابع دیدن کنید».
من : ای ول به اون ... که تو اسطبل ...اشرف و داده بود
مجید : همش دروغ هستش الان.... برابر.... می کنند...
ناشناس : ....اژدهای دوسر ... ....همتون برین تاریخ بخونین بفهمین ن خودم فرح دیبارو از...ک....
رسولی : یه مشت کتاب جعلی با آدرسای الکی گذتشتین که چی رو ثابت کنین! من علاقه ای به خاندان پهلوی ندارم اما تهمت و افترا رو هم درست نمیدونم
حسین : این حرفها زاییده افکار پلید یه ذهن بیمار عقده ای میباشد وهيچ سندیت ندارد
Dood : هر چی میگن حتما درسته قبول میکنم. فقط یه مسئله میمونه اینکه که آدم هایی مثل محمد رضا خاوری علاوه به اینکه العان همون کارهای بی بندباری رو میکنه تو زمانی که تو ایران بود جانماز آب میکشید . ایشون با پول این ملت رفته تون ور آب داره حالشو میکنه.میخام بدونم این آقایونی که راجبع دولت پهلوی اینقدر بد میگن نگاهی بندازن ببینن شاه و اطرافیانشون چقدر مال ملتو خوردن که جناب خاوری تنها یک نفر اینقده خورده.شاه بی بندبار بود ولی کارخونه و مسکن واسه مردمش میساخت.قبل قضاوت فقط کافیه کارخونه های اون زمان رو لا تلعان مقایسه کنید . به گفته بزرگان ۲ چیز پایان نداره . جهل انسانها و عالم هستی.
شکوه : چقدر...و حرف ...نوشتید،،،۰.... از چی ...ه حالا که دیگه مملکتو به.. ... این ار.... چیه پشت سر اینا میگین خدا ازتون نگذره
بوق : الان چطور ؟؟؟ هم فساد اخلاقی هم فساد مالی آکام نیوز .....
سعيد : بدگويي از ديگران ان هم بدون حضور آنها قطعا نشان دهنده ضعف شماست افرادي كه احترام دارند مطئنن دامنشون را به اين لودگيها و به اين بي بندوباري ها آلوده نميكنند بهتره بجاي بدگويي از گذشتگان يكم جرات به خرج بدي و از فساد حال حاضر كشور نبويسي
یاور : فساددرهمه حکومتها کم وبیش بوده وخواهدماند.چراکه قدرت فسادمیاورد. امااینکه چه کسی صادق‌ بوده و واقعییت را بنویسد سه رژیم بعداز او را باید دیدو نوشت. هرچندتاریخی که بدست مامیرسدهمیشه ازنظرراستی خود نیازبه بررسی داشته و دارد. قضاوت باشماس
آسیه : باورش سخته ولی ظاهرا مستند بود!! یکی دوتا از رفرنسهای خفنش را دیدم!
محمد حسینی : مگه اینکه این مزخرفات رو خودتون باور کنید وگر نه اگه کسی از نظر عقلی از حد متوسط هم پایین تر باشه میفهمه که نویسندگان این متن مغز نخودی هستند
Masoud : مسعود:به نظر من احساس ومیل هرکس به خودش ربط داره آیاهرکدام ازشمااگرموقعیت خوبی داشته باشیدبه اختیارخودتون پیش نمیروید؟چراواقعیت رودرموردخودتون نمیسنجید.علایق هرکی آزادوبه خودش مربوطه وشماهای منتقد حق نداریدازروی خودکم بینی مزاحمت ایجادکنیدبااین روندسرکوب شده وآن.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها