۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد ساعت 2:32 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 2606 کد مطلب: 3891  
پسارفراندوم در اقلیم کردستان عراق؛این منطقه را به آشوب داخلی کشاند

مسعود بارزانی در جهنم پسا رفراندوم/مردم خشمگین عکسهای بارزانی و عشیره اش را به آتش کشیدند

فیسبوک نادر کیانی
"نادر کیانی/خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای" آکام نیوز:اقلیم کردستان عراق در چند روز گذشته شاهد یکی از بی سابقه ترین تظاهرات های گسترده مردمی در اعتراض به سیاستهای اقلیم کردستان عراق،اوضاع معیشتی مردم،فقر،بیکاری،کسری حقوق کارمندان،قطع حقوق مخالفان بارزانی بوده و این تظاهرات ها تا لحظه نگارش این مطلب همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ دي ساعت 16:34

"نادر کیانی/خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای"

آکام نیوز:اقلیم کردستان عراق در چند روز گذشته شاهد یکی از بی سابقه ترین تظاهرات های گسترده مردمی در اعتراض به سیاستهای اقلیم کردستان عراق،اوضاع معیشتی مردم،فقر،بیکاری،کسری حقوق کارمندان،قطع حقوق مخالفان بارزانی بوده و این تظاهرات ها تا لحظه نگارش این مطلب همچنان ادامه دارد.

مسعود بارزانی از چاله به چاه افتاد و در دام توطئه های متحد دیرینش،رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود افتاد و باز هم فهمید که هیچ کشوری که او تا کنون آنها را دوست کردها می نامید،نه تنها دوست کردها نبودند،بلکه دشمن درجه 1 کردهای این کشور و شخص بارزانی بودند و او اکنون در حال تبدیل شدن به سرنوشت،علی عبدالله صالح است،عبدالله صالحی که او نیز به مردم خودش پشت کرد و دست در دست کشورهای متخاصم و نیرنگ،هم کشورش را به گورستان مردم تبدیل کرد و هم خودش در آتشی افتاد که با کمک کشورهایی نظیر عربستان سعودی و رژیم جعلی صهیونیستی،آن را شعله ور کرده بود.

و این سرنوشت دیکتاتورهایی است که به مردم خودشان پشت می کنند و برای حفظ صندلی قدرت دست به هر کاری می زنند،حتی قتل عام مردم خودشان،حتی همکاری با کشورهای دشمن ملت شان.

امروز بارزانی که به کشور دوست و همسایه خود،جمهوری اسلامی ایران هم پشت کرده،در باتلاقی فرو رفت که درآمدن از آن کار حضرت فیل است!

مردم به ستوه آمده از سیاستهای دیکتاتورمآبانه مسعود بارزانی و نیچروان بارزانی،شورش کردند و بر علیه دولت کنونی اقلیم قیام کردند.

مردمی که بارزانی اعلام کرده بود همه آنها به طرح صهیونیستی-سعودی رفراندومش،رای داده اند،امروز عکسهایش را به آتش کشیدند.

در طول حکومت نزدیک به 27 ساله سردمداران کنونی اقلیم کردستان عراق،انواع بی احترامی ها به حقوق شهروندان کرد را شاهد بودیم،بی عدالتی،تبعیض،فقر،بیکاری،ترور فیزیکی مخالفان و منتقدان و روزنامه نگاران سرشناش توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بارزانی،دستگیری و حبس طولانی مدت معترضان و تظاهرکنندگان در طول سالهای اخیر،بی احترامی به دین و مذهب،عدم توجه به ابتدایی ترین حقوق مسلم مردمی که آنها همین عشیره را بر سر کار آورده بودند و اگر همین مردم نبودند،بارزانی را کسی نمی شناخت،و تمام این موارد باعث ناامیدی کامل مردم کردستان شده است و به گفته دکتر شورش حاجی از اعضای جنبش گوران(تغییر)نارضایتی مردم کردستان عراق از 50 سال گذشته هم بیشتر و بیشتر شده است و این فاجعه است که مردم در کوچه و بازار وضعشان به جایی رسیده باشد که صدام حسین را هم ترجیح دهند!!!

بنا به اذعان حزب دمکرات کردستان عراق،حکومت اقلیم کردستان عراق بر اثر بی کفایتی سرانش و پرداختن به مسائل غیرضروری از قبیل،حق تعیین سرنوشت و رفراندوم،بیش از 20 میلیارد دلار بدهی دارد! این در حالی است که ثروت و سامان بخشی از مسئولان رده بالای اقلیم کردستان عراق،از حقوق و دارایی های وزرای دولتهای جهان و منطقه هم بیشتر است!!

جنبش گوران در بیانیه ای ضمن اعلام حمایت و پشتیانی از خواسته های تظاهرکنندگان،اعلام کرده که ما خیلی تلاش کردیم تا از طریق دیالوگ و گفتگو با مسئولان،دنبال حق و حقوق ضبظ شده مردم کرد باشیم،اما با اسلحه و خشونت جواب ما داده شد، شهروندان کردستان عراق هم هر نوع ستم و ناراحتی از حکمرانان را قبول کردند چون نگران آینده کردستان بودند اما سران اقلیم کردستان،هیچ توجهی به مردم شان نکردند و بجای قدردانی از صبوری مردم،بیشتر و بیشتر آنها را در خفقان و فقر نگهداشتند.

مسعود بارازنی تنها و تنها در فکر باقی ماندن خودش یا برادرزاده اش بر سر کرسی قدرت است و از این طریق هم می خواهد بیشتر منابع و ذخایر این مردم صبور را غارت کنند.

بعد از فاجعه 6 اکتبر سران شکست خورده اقلیم کردستان حاضر نشدند اشتباه بزرگشان را قبول کنند و از مردم عذرخواهی کنند،حاضر نشدند دست از قدرت بکشند و قدرت را به مردم واگذار کنند.

و نتیجه این عدم تمکین به خواسته های مردم هم این شد که امروز شاهد بودیم،تظاهرات گسترده و سراسری مردم معترض بر علیه دولت اقلیم کردستان عراق و تنها خواسته آنها هم کنار رفتن بارزانی و عشیره اش از قدرت است.

تظاهرات گسترده مردم که از استان سلیمانیه آغاز شد،بی سابقه بوده اما متاسفانه همچون سالهای  گذشته،نیروهای امنیتی و پلیس آسایش با اسلحه با تفنگ جواب مردم معترض را دادند.

دولتی که خود را مدافع کردها در سراسر جهان می داند،به روی هم زبانان خودش آتش گشود و تا این لحظه بیش از 5 نفر از شهروندان را به قتل رسانده و دهها نفر را نیز به ضرب گلوله زخمی کرده است!!

تظاهرکنندگان که با آتش مستقیم نیروهای دولتی روبرو شدند،مقر احزاب را در شهر رانیه به آتش کشیدند.

در این شهر 5 نفر از تظاهرکنندگان کشته شدند.

همچنین مقر حزب دمکرات کردستان عراق در شهر کویه نیز به آتش کشیده شد.

درگیری ها در شهرهای مختلف کردستان عراق همچنان ادامه دارد،معترضان حتی به عکس های بارزانی و خانواده اش هم رحم نکردند و با آتش زدن عکسهای بارزانی خشم و نفرت خود از 27 سال سرکوب و خفقان و دیکتاتوری و چپاول و غارت اموال مردم توسط این عشیره را نشان دادند.

نشان دادند که مردم تحت فشار بودند و به هیچ عنوان خواستار تجزیه کشورشان نبودند،خواستار دشمنی و عداوت با جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه نبودند،خواستار نزدیکی با رژیم داعشی عربستان سعودی و رژیم جعلی اسرائیل و آمریکای کردستیز،نبودند و نیستند.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با سناریوی جدایی طلبانه خود،به مردم کشورش پشت کرد و از دید مردم کردستان عراق یک خائن بشمار می رود.

مردم معترض اعلام کردند که،برپایی دولت کردستان خواسته کردها نبوده و نیست بلکه خواب خانواده مسعود بارزانی بود برای تحکیم پایه های لرزان قدرتشان،برای آنکه ذخایر مردم را بیشتر چپاول کنند،کاخ هایشان را چندبرابر کرده و حساب های بانکی شان در سوئیس،عربستان و آمریکا،پرتر از قبل شود(برای روز مبادا! که انگار آن روز فرا رسیده).

بارزانی به خیانت و دیکتاتوری علیه کردها متهم است،بارزانی سالهاست،مخالفان خود در داخل و خارج کردستان را سرکوب،شکنجه و زندانی می کند .

بارزانی از قدرت نظامی خود برای سیطره بر کرکوک و دیگر مناطق عراق استفاده کرد و هدفش بدست آوردن نفت کرکوک بود که با دخالت حکومت مرکزی عراق نتوانست به این هدف شومش برسد.

بارزانی از ورود داعش به عراق استفاده و در سناریوی این گروه تروریستی همکاری کرد .

حتی اعضای کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان عراق،متهم به تجارت نفت با داعش شده بودند(زمانی که داعش نینوا را تصرف کرده بود)

با اینکه بغداد و احزاب عراقی امتیازات زیادی به مقامات اربیل داده بودند اما حرص و طمع بارزانی زیاد بود و این طمع باعث شد او نفت را به صورت غیرقانونی بفروشد و پول ها را نیز بجای آنکه صرف مردمش کند،صرف عشیره خود و نیروهای وفادارش کرد.

بارزانی سالهاست ابزار آمریکا،رژیم صهیونیستی و عربستان در عراق و منطقه است و حال که مهره سوخته این دشمنان شده،در حال سقوط کامل است و به سرنوشت دیکتاتورهای قبلی دچار می شود.

آمریکایی ها و دشمن صهیونیستی در پشت پرده طرح جدایی اقلیم کردستان قرار داشتند و حال که بارزانی با هوشیاری دولت مرکزی عراق در این نقشه ناکام ماند و شکست خورد،برای عقده گشایی،مردم خودش را در فقر بیشتر فرو برد و امروز هم به روی آنها آتش گشوده است.

بارزانی به رژیم صهیونیستی خیلی امیدوار بود اما غافل بود از اینکه این رژیمی که هیچ کشوری مشروعیتی برایش قائل نیست و حتی نمی تواند از خودش حفاظت کند،چطور می توانست،از بارزانی حمایت کند؟؟!!! امروز که صدای مردم کردستان بلند شده،این رژیم و حامیان دیروز و امروز بارزانی کجا هستند؟؟!! چرا به کمکش نمی آیند؟!!

مردم کردستان عراق سالهاست از زورگویی های بارزانی و دولتش به تنگ آمده اند اما با از خودگذشتگی تحمل کردند،اما کاسه صبر آنها امروز لبریز شده و از اینهمه بدبختی که بارزانی به سرشان آورد،صدایشان در آمده است.

بارزانی مکارانه،با استفاده از کلمات احساسی،سعی می کرد حس کردی گری مردم را ارجح تر از خواسته ها و مطالبات بر حق شان نشان دهد!

هر بار مردم را با نقشه ای سرگرم کرد،یک روز با یک دولت شدن منطقه اقلیم! یک روز با حق تعیین سرنوشت کردها و خواندن و نوشتن به زبان مادری،یک روز با طرح همه پرسی جدایی و یک روز با طرح یک دولت کامل کردستان در جهان!! شدن!

او می گفت در عراق تبعیض قومی و دینی وجود دارد و با این سخنان،سعی داشت مردم را گمراه کرده و سرگرم به مسائل حاشیه ای کند،مسائلی که نمی توانست،گره از صدها درد و گرفتاری مردم باز کند.

اما این تبعیض و نابرابری و ناعدالتی سالهای سال است به شکل‌های مختلف در همین دولت اقلیم کردستان عراق وجود دارد و بسیاری اوقات هم به گونه‌ای خشونت بار و سرکوبگرانه بوده است .

پس از سقوط رژیم بعث دیکتاتوری عراق در سال 2003 بر اساس توافقاتی که بین احزاب قومی کُرد و احزاب اسلام سیاسی حاکم در بغداد صورت گرفت که حقوق زیادی را به قوم کُرد اعطا کرد آن هم بر اساس اصطلاح تشکیل دولت فدرال و تقسیم حکومت و پست‌های حکومتی بر اساس نظام سهم بندی قومی و طائفه‌ای که به دنبال آن منطقه کردستان عراق به یک کشوری قومی مبدل شد،اگرچه هنوز نام آن را منطقه می‌خوانند  .

در حال حاضر بر خلاف ادعای مضحک بارزانی،هیچ تبعیض قومی علیه کُردهای عراق وجود ندارد بلکه چیزی که به وضوح جریان دارد تبعیض علیه اقوام و اقلیت‌های قومی و دینی دیگر در منطقه کردستان عراق است و نهادهای بین المللی حقوق بشر بارها آن را محکوم کردند.

بنابراین توجیه پایان دادن به ظلم و تبعیض قومی علیه کُردها برای برگزاری همه پرسی هیچ پایه و اساسی نداشت و هرگز چیزی از واقعیت موجود در منطقه کردستان از لحاظ حقوق قومی آن تغییر نداده و نمی دهد.

از سال 1991 حکومت منطقه کردستان عراق از دو حزب حاکم حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی) و اتحادیه میهنی کردستان عراق(یکیتی) و با حضور احزاب حاشیه‌ای دیگر تشکیل شده تا ماهیت حکومتی دموکراتیک را پیدا کند.

اما در سالهای اخیر به سبب مناقشات داخلی و علل دیگر،اتحادیه میهنی کردستان تا حد زیادی ضعیف شد و حزب دمکرات کردستان حاکم فعلی در بسیاری از مناطق کردستان و بخصوص در استان‌های اربیل و دهوک است  .

کما اینکه بسیاری از نهادهای دولتی در زمینه‌های اقتصادی،سیاسی،نظامی،مدیریتی و بین المللی در کردستان عراق به صورت قومی اداره می‌شود و تنها چیز غائب نبود پول رسمی و برخی مسائل ساختاری و ظاهری دیگری بوده است.

مخالفت‌های بین المللی و منطقه‌ای با برگزاری همه پرسی،همه مردم کردستان عراق را با بحران‌های اقتصادی بزرگ‌تری در منطقه مواجه کرد،مسعود بارزانی به قیمت عملی کردن تصمیم خود آماده گرسنه کردن مردم این منطقه بود و این کار را هم کرد،او باعث شد کشورهایی نظیر جمهوری اسلامی ایران دیگر همچون گذشته به کردستان عراق کمک نکنند و کمکهای خود را قطع و یا کمتر از قبل کنند و این بر مشکلات شهروندان کردستان عراق افزود و فقر و بیکاری و بی عدالتی را بیشتر از قبل نمایان کرد.

بدون شک مسعود بارزانی،نیچروان بارزانی،عشیره اش و حزب تحت امرش(پارتی)خودشان هیچ وقت گرسنه نمی‌مانند و چیزی از حقوق آنها قطع یا کم نمی‌شود و ده‌ها میلیاردی را هم که خودشان و خانوداه‌ها و احزابشان چپاول کردند،هیچوقت به جیب مردم گرسنه باز نمیگردد و در این شکی نیست،اما فقط این مردم عادی کردستان عراق هستند که در نتیجه واکنش منفی دولت مرکزی یا کشورهای منطقه‌ای به استقلال کردستان عراق باید علاوه بر وضعیت کنونی هزینه اضافی هم پرداخت کنند و امروز مردم به این واقعیت رسیده اند و خواستار سرنگونی کامل دولت عشیره ای و دیکتاتور اقلیم کردستان عراق هستند.

چرا که مردم خوب می دانند،حاکمان طغیانگر دست از فساد و چپاول بیت المال و عواید صادرات نفت بر نخواهند داشت.

دموکراسی و احترام به حقوق بشر همچنان نقض خواهد شد.

اقلیت‌ها و زنان از حقوق مشروع و عادلانه برخوردار نخواهند شد.

وضعیت اقتصادی و سیاسی بهبود نخواهد یافت و بدتر از روز قبل خواهد شد.

مردم جلوی بارزانی ها ایستاده اند تا دولت قومی حاضر در منطقه کردستان عراق،همچون همیشه و همچون سالهای گذشته به یک حکومت پادشاهی خانوادگی و موروثی مستبد با حکمرانی حزبی واحد مبدل نشود.

اگر بارزانی ها به سرکوب مردم ادامه دهند،مطمئنا با مقاومت بزرگ تری از سوی مردم روبرو خواهند شد و چه بسا بار دیگر شاهد جنگ داخلی خونبار جدیدی در منطقه کردستان نباشیم.

همچنان که در دهه نود میلادی گذشته روی داد .

بارزانی و عشیره اش با بحران اقتصادی و سیاسی بسیار عمیقی روبرو هستند، نارضایتی عمومی از اوضاع به حدی خطرناک شده که فوران آتش بزرگ خشم مردم و تغییر کامل ساختار حکومتی این منطقه بوجود آمده است.

بارزانی تلاش دارد تا توجه مردم را از مشکلات روزمره خود یا مطالبه حقوقشان در زمینه های مختلف خدمات رسانی،حقوق و دستمزدها، عدالت،برق و آب، کار و گرانی و غیره به سمت کشمکش‌های قومی تحت عناوین مختلف سوق دهد و با این ترفندها،برای فرار رو به جلو از مشکلات بزرگش،راهی پیدا کند و هیچ دور نیست همچون گذشته،باز هم انگشت اتهام را به سوی جمهوری اسلامی ایران هم دراز نکند!!

بارزانی و عشیره اش،به هر طریق غیرمشروعی به دنبال تقویت تسلط کامل خود بر منطقه کردستان و اعمال دیکتاتوری هستند.

طریق های غیرمشروع آنها می تواند،آتش گشودن به سمت تظاهرکنندگان باشد و همچون سالهای گذشته صدها شهروند هم زبان خودشان را به قتل برسانند.

اما خشونت،آتش کشیدن ساختمان‌ها و خشونت هایی که در تظاهرات منطقه کردستان به چشم می‌خورد،حکایت از آن دارد که «شهرودان کٌردستان عراق از بارزانی و دولتش بشدت خشمگین و ناامید هستند»

مقامات کردستان عراق با بلاهایی که سر مردم هم زبانشان آوردند،باعث و بانی اصلی «انقلاب علیه خودشان خواهند شد».

تظاهرات‌های مردمی در منطقه کردستان عراق از (دوشنبه) در اعتراض به پرونده‌های فساد و عدم پرداخت حقوق کارمندان شروع شده است.

تداوم تظاهرات در این منطقه باعث شد «نیچروان بارزانی»، نخست وزیر کردستان عراق سفر خود به آلمان و اروپا را ناتمام گذاشته و به اربیل برگردد.

شبکه تلویزیونی ان.آر.تی (NRT )وابسته به جنبش مردمی گوران هم گزارش داده که تظاهرات‌کنندگان راه مواصلاتی کفری-کلار را بسته‌اند و نیروهای امنیتی برای پایان دادن به اعتراضات مردمی، اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

بهتر است برای آنکه بارزانی ها به سرنوشت دیکتاتورهای منطقه گرفتار نشوند،عین بچه حرف گوش کن،از دولت کنار بکشند و دولت را به مردم واگذار کنند و شکست را قبول کنند.

"نادر کیانی/خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای"

www.akamnews.com

telegram.me/akamnews                   آکام نیوز پربیننده ترین سایت تخصصی کردی،را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنیدنام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها