۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد ساعت 3:25 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 2267 کد مطلب: 3873  
گزارش لحظه به لحظه آکام نیوز از ناآرامی های اقلیم کردستان عراق؛

فوری/نیروهای سرکوبگر بارزانی دهها تظاهرکننده را کشتند/پیام نچیروان از آلمان/حمله به شبکه تلویزیونی منتقد+تصاویر

آکام نیوز
آکام نیوز:اقلیم کردستان عراق روزهای ناآرامی را پشت سر می‌گذارد.انباشت مشکلات سیاسی، اقتصادی و نبود خدمات رسانی عرصه را بر ساکنان این منطقه از عراق تنگ کرده است اما به اعتقاد کارشناسان حوزه اقلیم،مهمترین مشکل این منطقه نبود اعتماد مردمی به حاکمان محلی است.
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ دي ساعت 22:58

آکام نیوز:اقلیم کردستان عراق روزهای ناآرامی را پشت سر می‌گذارد.انباشت مشکلات سیاسی، اقتصادی و نبود خدمات رسانی عرصه را بر ساکنان این منطقه از عراق تنگ کرده است اما به اعتقاد کارشناسان حوزه اقلیم،مهمترین مشکل این منطقه نبود اعتماد مردمی به حاکمان محلی است .

به گزارش آکام نیوز از اقلیم کردستان عراق،در کنار بحران اقتصادی چندین ساله اقلیم که در پسا رفراندوم و با حوادث کرکوک و دیگر مناطق مورد منازعه هم افزایش یافته است و همزمان با تعمیق اختلافات سیاسی با حکومت مرکزی، اینک سردمداران اقلیم اعتماد مردمی به خود از دست رفته می‌بینند و با توجه به کارنامه چندین ساله احزاب حاکم و ضعف در چاره یابی مشکلات، بعید است بار دیگر اعتماد مردم به حاکمیت کردی دیده شود .

تحرکات دیپلماتیک نچیروان بارزانی و معاون خود با همراهی مسئله‌دار رئیس نهاد ریاست اقلیم کردستان به کشورهای اروپایی هم با این هدف بوده است که احزاب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی در پی القای این نکته هستند که خود را در عرصه سیاسی اقلیم دارای مشروعیت قلمداد کنند، از طرفی با چنین سفرهایی می‌خواهند فشار خارجی بر حکومت مرکزی عراق وارد کرده و بغداد را به پذیرش شرط‌های خود مجاب کنند .

در بررسی سفرهای خارجی نچیروان بارزانی شماری از تحلیلگران عراقی بر این باورند که کشورهای مقصد نخست وزیر اقلیم از توان تاثیرگذاری آنچنانی بر بغداد برخوردار نیستند و از طرفی با توجه به نزدیک شدن به انتخابات پیش روی عراق ممکن است موضوع مذاکرات اربیل - بغداد به پس از انتخابات موکول شود. در این شرایط است که مردم اقلیم امیدی به توان حکومت فعلی اربیل به رفع مشکلات نداشته و با اعلام نارضایتی به خیابان‌ها ریخته‌اند .

5کشته و 90 زخمی در شهر رانیه

شهر رانیه در اقلیم کردستان صحنه شدیدترین اعتراضات مردمی بود. مردمی که در اعتراض به سوء مدیریت و مشکلات اقتصادی حکومت اقلیم به خیابان‌ها ریخته بودند. در این اعتراضات 5 نفر کشته و 90 نفر زخمی شده‌اند. مردم خشمگین مراکز و دفاتر احزاب حاکم دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی را به آتش کشیدند .

اعلام حکومت نظامی در شهر چمچمال

رئیس شورای تامین شهرستان چمچمال با اعلام تعطیل رسمی در این شهرستان، از مردم خواسته است در خانه‌های خود بمانند و در سطح شهر تردد نکنند .

شخصیت منتقد رفراندوم دستگیر شد

شهسوار عبدالواحد چهره اقتصادی و منتقد مشهور رفراندوم برگزار شده اقلیم کردستان که در روزهای گذشته پیام‌هایی مبنی بر دعوت مردم به تظاهرات عمومی منتشر کرده بود به هنگام بازگشت از یک سفر خارجی در فرودگاه سلیمانیه دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است. از سوی دیگر، نیروهای امنیتی با یورش به شبکه‌های چندگانه nrt ضمن تعطیلی آنها، شماری از کارمندان این شبکه‌ها را هم دستگیر کرده‌اند. وزارت فرهنگ اقلیم کردستان فعالیت‌های این شبکه‌ها را مخرب و علیه امنیت ملی اقلیم توصیف کرده است .

بیانیه شماری از روزنامه نگاران اقلیم: کردستان عراق به سمت نابودی خواهد رفت

شماری از روزنامه‌نگاران و فعالین رسانه‌ای اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای هشدار داده‌اند که کردستان عراق به سمت نابودی کامل خواهد رفت. در این بیانیه آمده است: سال‌هاست که اقلیم کردستان تحت حاکمیت احزاب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی شرایط دشواری را به خود دیده است. در برهه کنونی نیز حکومت مشترک این احزاب نه قادر به نمایندگی مردم است و نه خواهد توانست انبوه مشکلات خلق شده توسط خود را حل و فصل کند. در بخش دیگری از بیانیه فعالین رسانه‌ای اقلیم آمده است که حکومت اقلیم مسئولیت مشکلات کنونی را هم عهده‌دار نخواهد بود قصد کناره‌گیری از قدرت ندارد .

درخواست جنبش تغییر از نیروهای امنیتی

جنبش تغییر در بیانیه‌ای با اشاره به تحولات اقلیم کردستان عراق از نیروهای امنیتی درخواست کرده است حافظ جان و اموال عمومی مردم باشند. جنبش تغییر شکست حکمرانی کردی را یادآوری و تاکید کرده است حکومت اقلیم مشکلات معیشتی مردم را حل و فصل کند. این جنبش از نیروهای امنیتی درخواست کرده است به سوی تظاهرات کنندگان تیراندازی نکنند .

محکومیت تیراندازی به تظاهرات کنندگان از سوی امیر جماعت اسلامی کردستان

علی باپیر امیر جماعت اسلامی کردستان که در سال‌های اخیر دیدی انتقادی به مسائل اقلیم از جمله برگزاری رفراندوم داشته است با اشاره به کشته و زخمی شدن شماری از تظاهرات‌کنندگان در اقلیم، ضمن محکومیت و انتقاد شدید از احزاب حاکم گفته است که جماعت اسلامی در سنگر دفاع از درخواست‌های مشروع مردم خواهد بود. وی نگرانی خود را از اقدام نیروهای امنیتی علیه تظاهرات کنندگان اعلام و گفته است در بغداد بارها تظاهرات میلیونی برگزار شده است اما نیروهای امنیتی کسی را کشته یا زخمی نکرده اند .

بیانیه احزاب حاکم با یک مضمون

احزاب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی در بیانیه‌های جداگانه‌ای درباره آنچه در اقلیم کردستان می‌گذرد هشدار داده‌اند. در این بیانیه‌ها حرکت عمومی مردم به فعالیت آشوبگرانه با هدف حمله به اموال عمومی توصیف شده است. این احزاب در بیانیه‌های خود بر لزوم حفظ دستاوردهای اقلیم تاکید کرده‌اند .

پیام نچیروان بارزانی

در حالیکه حوادث اقلیم کردستان عراق به اوج رسیده است نچیروان بارزانی نخست وزیر این منطقه از عراق در آلمان سرگرم دیدارهایی است که بعید است در این شرایط به نتایجی برای حکومت اربیل ختم شود. وی در پیامی به مردم اقلیم کردستان عراق گفته است: اقلیم کردستان شرایط ویژه‌ای را تجربه می کند، از مشکلات و درخواست‌های شما اطلاع دارم، تظاهرات مسالمت آمیز حق قانونی شما است اما خشونت قابل قبول نخواهد بود، درخواست ما این است فعالیت‌های اعتراضی شما مسالمت آمیز باشد .

در پایان اینکه

مردم اقلیم کردستان در انتظار بهبود سریع مشکلات معیشتی خود هستند، کارمندان ادارات و ارگان‌های حکومتی حقوق معوقه خود را طلب می‌کنند، بغداد اعلام کرده است فهرست حقوق بگیران حکومت اقلیم با واقعیات موجود همخوانی ندارد و قادر به تامین آن نیست،نچیروان بارزانی درخواست برگزاری انتخابات پارلمانی اقلیم را ظرف سه ماه آینده به پارلمان محلی ارائه کرده است، یک عضو کمیسیون عالی انتخابات اقلیم به شبکه روداو گفته است این کمیسیون برای برگزاری انتخابات به شش ماه زمان نیاز دارد، همه این موارد نشان از عمق مشکلات سیاسی و اقتصادی حاکم بر کردستان عراق است و بعید به نظر می‌رسد در زمان کوتاهی چاره یابی شود .


www.akamnews.com

telegram.me/akamnews                   آکام نیوز را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنید

ناشناس : اسم بارزانی عوض شده, وگرنه نچیروان هم مثل مسعود هست,
مهدی : این کوردستان تون کلا قد کله مورچه است😂
سیاوش : پس اگە قد یە کلە مورچست چرا شماها اینقد روش زووم کردید؟
ALI : درود بر مردم دلاور سلیمانیه
آموزگار عجبشیری : تشکیل کردستان بزرگ پیشکشتان. همین کوچکش را حفظ کنید هنر کردید!!
سیروان : اینا که تا دیروز بارزانی رو حلوا حلوا می کردند رو سرشون😂😂
Mahdi Arabi : نه اینها سلیمانیه هستن.سلیمانیه حزب مام طالبانیه و مخالف سرسخت بارزانی
ناشناس : بلهههههههههههههههه!!!!همینه پرچم شیطان بره بلا شر میشه دیگه.
بابی : نه به اینکه میخواستن کشور بشن نه الان که کلا 2تا شهر هم نیستن
ناشناس : کمر بستن با دولت تروریستی اسرائیل توسط مسعود بارزانی درست کمر بستن رجوی به صدام بود اما این اقا از تاریخ درس عبرت نگرفت وو کوشنر و چند یهودی دورش گرفتند موش به جای شیر به وی قالب کردند و ایشان هم فکر کرد واقعا شیر .. و چنین شد که بعد از شکست انتخابات هنوز از خانه بیرون نمی اید ..... اخر عاقبت مزدوری و جد اشدن از خلق و ملت خود و کمر بستن به بیگانگان دست اورد بیشتری از این نخواهد داشت .. تازه ایرن شروع اگر بارزانی از حکومت کنار برود و یک دولت محلی مناسب سر کار بیاد انوقت هست تازه فساد این خانواده رو خواهد شد .....
HAMID : تظاهرات مردم سلیمانیه علیه فساد حکومت اقلیم!
سهندی : بارزانی ها و صهیون خیانت بزرگی درحق مردم کردستان کردند.
LSU,N : در همین روزها لنگ دولت اقلیم هوا رفته و سرنگون خواهد شد. تشکیل کردستان بزرگ پیشکشتان. همین کوچکش را حفظ کنید هنر کردید!!
کورد : تظاهرات در كشورهاي ديمكراسي يك جيز عادي ست
ناشناس : کشور؟؟؟دموکراسی؟؟؟!!!خخخخ
ناشناس : مردم کورد همخون هم نژاد و هم دین و همزبان باید به دامن وطن خود ایران برگردن
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها