۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد ساعت 2:05 PM

عکس روز

22 بهمن 1396 سنندج

نظرسنجی

آخرین اخبار
وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 2124 کد مطلب: 3914  

جمهوری اسلامی ایران تنها دوست کردها در جهان

دیارونادیار
آکام نیوز:دو موردی که در پایین ذکر می شوند دو نمونه فعلی و چند روز اخیر هستند که در آن کردها تنهای تنها مانده اند و از همه کشورهای جهان ناامید شده اند و تنها جمهوری اسلامی ایران را بعنوان دوست در کنار خود داشته اند .
۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن ساعت 17:18

آکام نیوز:دو موردی که در پایین ذکر می شوند دو نمونه فعلی و چند روز اخیر هستند که در آن کردها تنهای تنها مانده اند و از همه کشورهای جهان ناامید شده اند و تنها جمهوری اسلامی ایران را بعنوان دوست در کنار خود داشته اند .

مورد اول :

در روز ۲۲ آذر مقاله ای تحت عنوان ” هر انچه درباره رفراندوم بارزانی باید بدانیم ” در سایت دیار و نادیار منتشر شد که نویسنده با بررسی علل و عوامل برگزاری این رفراندوم و شرایط داخلی اقلیم کردستان در پاراگراف نهایی چنین نوشته بود :

اگر در گذشته گفته میشد که همه راهها به رم ختم میشوند در مورد اقلیم کردستان باید گفت کلید نجات و آرامش اقلیم تنها و تنها در دستان جمهوری اسلامی است که با درایت و وجدان و انصاف به اتخاذ تصمیم میپردازند و” نچیروان بارزانی ” اگر به دنبال میانجیگری خارجی است و به فرانسه التماس میکند و برای این موضوع باید به فرانسه باج بدهد خیلی راحتتر و آسانتر میتواند از همسایه خود که در طول دوران حکومت اسلامی یار و غمخوارشان بوده بخواهد این مسله را حل و فصل نماید   .

این پیشنهاد نگارنده به نچیروان بارزانی بود هرچند بارزانی پس از سفر به فرانسه و انگلیس و نیافتن هیچ راه حل و برون رفتی دست خالی به اربیل بازگشت اما در نهایت او هم به این نتیجه رسید که تنها کنشگر مسلط و قابل اعتماد در منطقه جمهوری اسلامی ایران است .

این سفر اگر چه دیر اتفاق افتاد اما حتما راهی نو را پیش پای اقلیم کردستان در جهت حل مشکلاتش خواهد گشود هرچند اگر از ابتدای شروع ماجرای رفراندوم توصیه های جمهوری اسلامی که دلسوزانه و برادرانه بود مد نظر سیاسی های اقلیم قرار میگرفت هم بودجه بغداد به اقلیم روانه میشد و هم اینگونه حوادث رخ نمی دادند .

مورد دوم :

ترکیه حملات خود را به عفرین اغاز نموده و دو قدرت بظاهر جهانی که در این منطقه حضور داشتند کردها را تنها گذاشتند

آمریکا که عملا ypg  را در جهت مصالح و منافع خود تجهیز کرده بود و مشغول بهره برداری از این حزب بود از مدتها قبل شروع به عقب نسینی و تحویل ضمنی عفرین به ترکیه کرده بود . عملی که به نظر نویسنده حرکتی است برای پرت شدن اذهان از موضوع جنگ داعش و دادن نفسی جدید به داعش

کشور روسیه نیز یک شب قبل از حمله ترکیه کلیه نیروها و پرسنل نظامی و سیاسی خود را از عفرین بیرون کشید

رییس سازمان ملل که در مورد جزئی ترین مسائل جهان اظهار نظر میکند  تاکنون در مورد این حمله حتی کلمه ای بیان نکرده است و تنها یکی از سخنگویان سازمان ملل به این بسنده کرده است که ناظر شرایط و وضعیت عفرین هستند  و بس .

در این میان تنها جمهوری اسلامی بود که با درک صحیح شرایط حاد منطقه آن هم در زمانی که جنگ داعش تمام نشده خواستار توقف این حملات بود بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در جلسه خبری اول بهمن چنین میگوید :

جمهوری اسلامی ایران تحولات جاری در شهر عفرین سوریه را از نزدیک و با نگرانی پیگیری می نماید و امیدوار است این عملیات فورا پایان یافته و از تعمیق و گسترش بحران در مناطق مرزی ترکیه و سوریه جلوگیری به عمل آید. تداوم بحران در عفرین ممکن است باعث تقویت مجدد گروه های تکفیری – تروریستی در مناطق شمالی سوریه شده و آتش جنگ و ویرانی را در این کشور دوباره شعله ور نماید .

قاسمی تاکید کرد: ​جمهوری اسلامی ایران با جدیت بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه و احترام به حاکمیت ملی این کشور و جلوگیری از تشدید بحران انسانی و حفظ جان مردم بیگناه سوریه تاکید موکد نموده‌ و از همه کشورها بخصوص دولت ترکیه بعنوان یکی از طرف های ضامن انتظار دارد بر روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه بخصوص روند آستانه همچنان متعهد مانده و به ایفای نقش سازنده و مسئولیت خطیر خود برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه ادامه دهند .

از همه کشورهای مسئولیت شناس عضو جامعه بین المللی بخصوص کشورهای همسایه سوریه، انتظار می رود از هرگونه اقدامی که باعث تقویت حضور نامشروع نیروهای مداخله گر فرامنطقه ای و تشویق و تشجیع گروه های تروریستی می گردد؛ اجتناب ورزیده و بر فرآیند حل و فصل مسالمت آمیز و سیاسی از جمله روند آستانه ثابت قدم و استوار باقی بمانند .

واینجاست  که وجدانهای بیدار و هوشیار باید دریابند که تنها و تنها جمهوری اسلامی ایران است که به حقیقت منطقه واقف است و با درک صحیح شرایط و اتخاذ تدابیر هوشمندانه میتواند از تعمیق اختلافات و درگیریها بکاهد .

و کردها در هر جای جهان که باشند باید بدانند که تنها دوستشان در جهان جمهوری اسلامی ایران است که بعلت باورهای ایدئولوژیک اتخاذ تصمیماتش بر معیارهای آزادگی و حقیقت  استوار است.

www.akamnews.net

telegram.me/akamnews                    آکام نیوز را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنیدنام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات وضعیت بحرانی کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات

آکام نیوز:کمیته سلیمانیه حزب منحله دمکرات کردستان ایران به د...
حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود حاج جمال پورکریم صهیونیست می شود

آکام نیوز:جمال پورکریم کە خود را اپوزیسیون و فعال سیاسی کرد ...
در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه در حاشیه گفتگوی مصطفی هجری با آوینه

آکام نیوز:مصطفی هجری سرکرده مادام العمر گروهک تروریستی حزب م...
چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟ چرا اتحاد صورت نمی گیرد؟

آکام نیوز:عرفان رهنون عضو پیشین کمیته مرکزی گروهک تروریستی م...
اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح اتحاد دوباره یا تسلیم یک جناح

آکام نیوز:حزب منحله دمکرات کردستان ایران از زمان تاسیسش در س...

کاریکاتور

یادداشت

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد! عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله،عضویت ساروقهرمانی در کومله را تایید کرد!

آکام نیوز/اختصاصی:عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله ...
سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر سارو قهرمانی عضو گروهک تروریستی کومله را بیشتر بشناسید!+تصاویر

آکام نیوز:این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود ...
سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها